Скільки годин має тривати дитячий сон?

Скільки годин має тривати дитячий сон? Материнство

Буває, що й дітям сон не завжди дається легко. Домашні завдання, різні заходи, спілкування, телевізор, мобільна та комп’ютерна техніка перевантажують їх мозок протягом усього дня. І навіть якщо малюки лягають спати рано, то ще довго ворушаться перед тим, як заснути. Як же допомогти своїй дитині висипатися і скільки повинен тривати дитячий сон?

Як допомогти дитині висипатися?

Ось кілька важливих порад, які допоможуть вашим бешкетникам швидше засинати, повноцінно відпочивати ночами і зустрічати новий день повними сил та енергії.

Молодші школярі

Щоб допомогти малюкам швидко засинати, потрібно навчити їх дотримуватися режиму. За дві години до зустрічі з подушкою зменшіть або виключьте з дитячих розваг телевізор і комп’ютер. Нехай краще ваші першокласники перед тим, як згасне світло, півгодини спокійно почитають в ліжку що-небудь цікаве під недуже яскравою лампою.

Не можна міняти дитячий розклад. Навіть на вихідних не дозволяйте дітям спати довше заведеного. Якщо ви дасте їм (особливо підліткам) відсипатися по вихідних, час їхнього внутрішнього годинника буде зсуватися назад і готувати ґрунт для неприємного раннього пробудження і подальшої денної сонливості в понеділок. Іноді, на подолання такого зсуву може знадобитися цілий тиждень.

Парадоксально, але для того, щоб допомогти дитині висипатися ночами, потрібно змушувати її вчасно і швидко прокидатися вранці. Дитячий сон молодших школярів повинен тривати не менше 9-10 годин.

Підлітки

Якщо ви хочете, щоб ваш підліток добре висипався, слідкуйте, щоб він протягом дня не вживав напої з кофеїном. Крім того, за годину до сну вимикайте телевізор і прибирайте з його спальні ноутбук та мобільний телефон. І ще, навіть незважаючи на можливу необхідність, не варто жертвувати нічним відпочинком заради навчання, оскільки сон є фізіологічною необхідністю, і нічим не відрізняється від їжі або пиття. Нічний сон підлітків повинен тривати не менше 8-9 годин.

Пам’ятайте, недосипання негативно впливає на дитячу свідомість, поведінку, а також фізичне та психічне здоров’я.

Оцініть статтю