Хронічне недосипання або звідки береться зайва вага

недосипання Здоров'я

Ніяк не можете впоратися із зайвою вагою? Тоді вимикайте телевізор або комп’ютер на годину раніше ніж зазвичай і лягайте спати вчасно. Нещодавні дослідження вчених довели, що хронічне недосипання безпосередньо впливає на набір зайвої ваги та перешкоджає її зниженню.

Чим загрожують безсонні ночі?

Хоча фахівці й рекомендують дорослим людям спати по 8 годин, рідкісна господиня спить понад 7 годин, а третина жінок і зовсім приділяє нічному відпочинку всього по шість з половиною годин.

Занадто мала фізична активність сучасного світу частково пояснює, чому проблема надмірної ваги так поширена останнім часом. А хронічне недосипання, змінюючи наш обмін речовин, режим харчування і рухову активність, може зробити схуднення ще більш складним завданням. Майте на увазі, оптимальна вага – це щось більше, ніж ваш зовнішній вигляд. Наприклад, Американський Інститут Дослідження Рака радить всім людям старше 40 років скинути як мінімум 5 кг зайвої ваги, щоб знизити ризик виникнення онкологічних захворювань.

Читайте також: Гайморит — симптоми, причини та лікування

Хронічне недосипання змінює гормональний баланс

Наукою доведено, що недостатня кількість відпочинку та нічного сну призводить до маси проблем. Японські вчені провели аналіз дитячого сну двох груп 7-річних малюків, які спали по 10 і 8 годин відповідно і з’ясували, що діти, які спали менше, майже у 2 рази частіше страждали від ожиріння.

Хронічне недосипання може змінювати гормональний рівень і, таким чином, впливати на збільшення ваги. Наприклад, підвищений рівень інсуліну також пов’язують з недостатньою кількістю сну і відпочинку. А оскільки інсулін контролює рівень цукру в крові, його надлишок може сильно ускладнити втрату зайвих кілограмів. Але хронічне недосипання навіть без гормонального втручання може сприяти збільшенню ваги, оскільки відбивається на вашому способі життя.

зайва вага

Втома призводить до поїдання солодощів і відкладення жиру

Запам’ятайте, якщо втомленому організму не давати повноцінно відновлювати сили й енергію за допомогою сну, він буде прагнути робити це за допомогою їжі. А оскільки швидко підбадьоритися можна, тільки підвищивши рівень цукру в крові, вам незмінно буде хотітися чогось солодкого і калорійного, що з часом проявиться на вашому тілі у вигляді жирових відкладень.

Читайте також: 5 способів збільшити груди: плюси й мінуси найпопулярніших варіантів

Крім того, втомлені й невиспані люди можуть спалювати набагато менше калорій, тому що через млявість їм не хочеться активно рухатися. Наприклад, людина, яка добре відпочила, може пройти 3 кілометри за пів години. А втомлена пройде цю ж відстань за набагато більший час, до того ж вона буде спалювати набагато менше калорій, не дивлячись на те, що подолає ту ж дистанцію.

Як собі допомогти?

Вимкнений на годину раніше, ніж зазвичай телевізор або комп’ютер, змусить вас на одну годину менше жувати під час перегляду телепередач або сторінок в Інтернеті. Позитивна зміна режиму допоможе поліпшити обмін речовин і додасть вам сил для тренувань або фізичних вправ. Спробуйте скористатися цими простими порадами та незабаром ви відчуєте прилив сил, енергії й зрозумієте, як швидко схуднути без застосування виснажливих дієт. Крім того, якщо ви довго ворочаєтеся ночами, тут можна дізнатися, як швидко заснути.

Оцініть статтю