Коли слід припинити грудне вигодовування?

грудне вигодовування Материнство

Ви вже відзначили перший день народження свого пузана, але ще не припинили грудне вигодовування? Тоді ця стаття для вас. Коли ви тільки починали годувати грудьми вашого новонародженого малюка, можливо, вам здавалося, що це довго не триватиме. Але час минув дуже швидко, і тепер виникло питання, що робити далі, а саме, коли слід припинити годувати грудьми?

Грудне вигодовування: головні переваги

Якщо грудне вигодовування – це ваше обопільне з малюком бажання – немає ніякої необхідності відлучати його від грудей. Тим більше, що в цьому є ряд переваг, які ми пропонуємо вашій увазі.

ВООЗ рекомендує

Як кажуть, скільки людей, стільки й думок, і наші мами з бабусями можуть по-різному оцінювати терміни та переваги грудного вигодовування. Тим не менш, американська академія педіатрії рекомендує годувати немовлят грудьми, як мінімум, один рік, а потім – за взаємним бажанням. А Всесвітня Організація Охорони Здоров’я (ВООЗ) вважає, що годування грудьми необхідно продовжувати, принаймні, до двох років, а далі на ваш розсуд.

Мамині груди дають дитині відчуття комфорту та спокою

Приклавши малюка до грудей під час його поганого самопочуття або переляку, ви забезпечите йому необхідні відчуття спокою та комфорту. Грудне вигодовування допоможе відновити зв’язок дитини з мамою під час напруженого дня. Іноді кілька хвилин годування здатні заспокоїти жінку і дати їй новий заряд енергії для домашніх справ.

Молоко допомагає боротися з хворобами

На жаль, однозначної, точної та підходящої всім жінкам відповіді на питання «скільки годувати грудьми?» не існує. Але ви повинні знати, що грудне молоко забезпечує новонароджену і більш старшу дитину антитілами, які успішно протистоять багатьом захворюванням. Хвороби, звичайно, все одно будуть траплятися, від цього нікуди не дітися, але тривати вони будуть набагато менше. Крім того, грудне молоко дуже легко засвоюється та забезпечує зневоднений дитячий організм рідиною.

Грудне вигодовування корисне для мами

Для більшості матусь годування грудьми – це відмінний спосіб підтримувати фігуру в гарній формі без усіляких дієт та фізичних вправ. Останні дослідження показали, що грудне вигодовування протягом 13 або більше місяців знижує ризик захворювання на ревматоїдний артрит, а також зменшує потребу жінки в інсуліні, якщо вона є діабетиком. І це вже не кажучи про те, що знижується ризик захворіти деякими видами раку, такими як рак молочної залози, яєчників чи матки.

Причин для продовження годування малюка багато, тому будьте впевнені – з вашим молоком дитина отримує численні переваги в будь-якому віці.

Оцініть статтю