Як позбутися розтяжок на шкірі?

Як позбутися розтяжок на шкірі? Здоров'я

Розтяжки на шкірі не становлять загрози для здоров’я жінки, але завдають їй незручностей в естетичному плані. Жінка соромиться носити відкритий одяг, засмагати на пляжі. Усе це приносить дискомфорт у її життя. І жінка починає замислюватися, чи є способи лікування цього косметичного дефекту. Постараємося розібратися, що ж таке розтяжки на шкірі та як їх позбутися.

Що таке розтяжки?

Міцність і пружність шкіри людини забезпечують колагенові волокна, які утворюють сітку на другому рівні шкіри, тобто дермі. Там же знаходяться еластинові волокна, що відповідають за еластичність і тонус. На відміну від волокон колагену, волокна еластину розташовуються в певних напрямках. Вони не переплітаються між собою і не можуть відновлюватися після розриву.

Обидва види волокон можуть виконувати свої функції, завдяки регулярному оновленню в них білків еластину і колагену. Процес оновлення контролюють клітини-фібробласти, які розташовуються в міжклітинній гелеподібній речовині.

Читайте також: Що таке гострий психоз: причини та лікування

Через багато причин оновлення волокон може порушитися, внаслідок чого вони не виконують свої функції – слабшають, розтягуються і розриваються. Через це відбувається розрив спочатку дерми, а потім епідермісу (верхнього шару шкіри). Місця такого розриву і називаються розтяжками на шкірі або стриями.

Такі ушкодження заростають сполучною тканиною, яка складається з еластину і колагену, але не у формі волокон, а у формі однорідної рубцевої маси. Протягом перших 6-8 місяців сполучна тканина ще містить кровоносні судини, завдяки чому її забарвлення залишається досить яскравим. Згодом судини відмирають і стриї перетворюються на білясті смужки. Через те, що розтяжки складаються зі сполучної тканини, в них відсутній пігмент меланін, який надає колір шкірі. Тому розтяжки виділяються на засмаглому тілі ще більше.

Причини розтяжок на шкірі

Існує безліч причин появи розтяжок на шкірі. Вони можуть виникнути як у молодому віці, так і в старшому, у худенької дівчини і повної жінки. Розглянемо основні причини розтяжок на шкірі:

  • Порушення гормонального фону. Однією з причин появи стрий є посилена секреція гормону кори надниркових залоз – кортизолу. Цим пояснюється виникнення розтяжок, наприклад у зовсім молоденьких дівчат. Також помітно збільшується кількість розтяжок у жінок у період менопаузи.
  • Деякі захворювання (синдром Іценко-Кушинга, ендокринні хвороби). У таких випадках розтяжки можуть з’явитися на досить великій поверхні тіла.
  • Вагітність і період годування грудьми. У цей час, крім змін роботи ендокринної системи, у жінки відбувається фізіологічне збільшення розмірів живота, грудей, стегон. Завдяки таким змінам значно збільшується ризик виникнення розтяжок.
  • Різкі розтягування шкіри. Це основна причина розтяжок на шкірі, яка має механічний характер. Фактором, який провокує її появу, є погіршення пружності та еластичності шкіри. Різке розтягнення шкіри відбувається при швидкому наборі ваги або в разі, коли слабо фізично підготовлена людина раптом починає активно займатися спортом. Навіть усього лише один рух (різко сісти або встати) може призвести до мікророзриву волокон, а потім, до появи розтяжок.
  • Неграмотний або недостатній догляд за шкірою. У багатьох жінок шкіра тіла суха, чутлива. Тому так важливо правильно за нею доглядати. Не можна занадто часто користуватися скрабами для тіла, які стоншують шкіру. Рекомендується щоразу після душу наносити на тіло живильні, зволожувальні креми, молочко.
  • Незбалансований раціон. Для гарного стану шкіри необхідно, щоб організм отримував достатню кількість білків, вітамінів. Особливо важливі вітаміни А, Е, D. Крім того, не потрібно забувати про правильний питний режим – близько 1,5 літрів чистої негазованої води на добу. Нестача рідини в організмі сприяє зменшенню еластичності шкіри.

Розтяжки на шкірі: як їх позбутися

Фахівці стверджують, що розтяжки на шкірі легше попередити, ніж позбутися їх.

Ефективне лікування розтяжок на шкірі можливе тільки поки вони ще свіжі, не пізніше, ніж протягом року після їхньої появи. Для цього застосовують спеціальні креми (гелі), що містять у своєму складі третиноїн. Ця речовина належить до групи ретиноїдів, має структуру, подібну до вітаміну А. Вона стимулює активний поділ клітин епідермісу, збільшує кількість молекул, які відповідають за утримання вологи в шкірі, і число волокон еластину. Креми, що містять третиноїн, можна придбати в аптеці за рецептом лікаря.

Читайте також: Чи обов’язково митися щодня?

Також для позбавлення від свіжих розтяжок успішно застосовують водоростеві обгортання (таласотерапія). При цьому курс лікування обгортаннями становить 6-12 процедур.

Від застарілих стрий повністю позбутися неможливо. Але можна значно зменшити їхні прояви. Найкраще для цього пройти комплексний курс, що поєднує різні методики.

До основних методів лікування розтяжок на шкірі належать хімічний і лазерний пілінг, пластична хірургія.

Під час проведення хімічного пілінгу на рубці шкіри наносять сильні кислоти, які спалюють епідерміс. У результаті цього активізується вироблення власного колагену шкірою. Найефективніше застосування фенолових кислот. Крім того, використовують трихлороцтову, альфа-гідрокси-кислоти. Хімічний пілінг є досить складною процедурою, яку може проводити кваліфікований фахівець.

Лазерний пілінг має проводитися в умовах стаціонару під наркозом. Під час його проведення лікар пошарово випалює рубці, обробляючи їх лазерним пучком.

Найефективнішим методом лікування розтяжок на шкірі є пластична хірургія, хоча використовують її зазвичай під час пластики живота. Під час операції надлишок шкіри черевної стінки січуть разом із розтяжками.

Усі перераховані вище методи позбавлення від розтяжок мають багато протипоказань.

Оцініть статтю