Що таке гострий психоз: причини та лікування

Гострий психоз Здоров'я

Сам термін “психоз” охоплює групу захворювань, за наявності яких людина не здатна об’єктивно сприймати навколишній світ і оцінювати події, відчуває маячні стани. Одна з форм психозу – гострий психоз, характеризується самоізоляцією, людина не приймає жодної допомоги від оточення, відкидає будь-яку допомогу. Тому в такій ситуації важливу роль відіграє рання діагностика і своєчасний початок лікування, оскільки в міру розвитку психозу, у людини знижується рівень адекватності, що, зі свого боку, спричиняє незворотні процеси для психіки.

Види гострого психозу

Складність діагностики гострого психозу в тому, що багато симптомів гострого психозу можуть протікати в легкій формі, бути практично непомітними, але вже слугувати важливими провісниками хвороби.

Читайте також: 5 найпоширеніших запитань про здоров’я зубів

Причому багато ознак гострого психозу можуть списувати на зловживання алкоголем або наркотиками, стадії дорослішання, звичайні лінощі або зарозумілість. А сам потенційний хворий не усвідомлює присутності захворювання, хоча з кожним днем орієнтуватися в навколишньому світі йому стає все важче.

Дивлячись на причини виникнення психозу, виокремлюють такі види захворювання: екзогенний психоз (причина розвитку – вплив зовнішніх чинників, наприклад, стрес, тяжкі захворювання); ендогенний психоз (причина – наявність неврологічних порушень, генетичний фактор); органічний психоз (причина – ушкодження органічного характеру, пухлина мозку).

Крім того, поділ психозів на екзогенні та ендогенні – умовний, оскільки захворювання може почати розвиватися внаслідок зовнішніх чинників (вживання наркотиків), а подальше його прогресування відбуватиметься під впливом внутрішніх причин.

Симптоми гострого психозу

Щоб своєчасно розпізнати розвиток захворювання, слід знати про елементарні його ознаки та симптоми:

  • зміна характеру (з’являється нервозність, дратівливість, апатія);
  • виникають перепади настрою;
  • знижується працездатність;
  • з’являється прагнення до самоізоляції.

На жаль, хворий та його родичі, спостерігаючи такі зміни, не поспішають звертатися по допомогу, а списують усе на стрес і втому. Надалі у хворого можуть виникати галюцинації, видіння, він перестає себе адекватно поводити, з’являються маревні стани, мовлення стає незв’язним, пацієнт начебто живе у своєму вигаданому світі.

Читайте також: Носимо контактні лінзи правильно!

Природно, симптоми гострого психозу не виникають і не зникають раптово, цей процес може протікати тижнями або місяцями.

Лікування гострого психозу

Лікування гострого психозу проходить виключно в умовах стаціонару, причому незалежно від тяжкості захворювання. Такий захід є певною мірою вимушеним, оскільки пацієнт, часто не усвідомлюючи своїх вчинків, може завдати шкоди собі або навколишнім.

Методи лікування гострого психозу включають застосування загальнозміцнювальних і психотропних лікарських засобів. За своєчасної та якісної медичної допомоги лікування захворювання призводить до великої ймовірності розв’язання проблеми.

Оцініть статтю