5 найпоширеніших запитань про здоров’я зубів

5 найпоширеніших запитань про здоров'я зубів. Здоров'я

Ви прагнете робити все від вас залежне, щоб ваші зуби були в порядку, але іноді для повного здоров’я зубів не вистачає деяких знань. Обговорім кілька запитань, які можуть зародитися у вас із цього приводу.

Чи можна пропустити регулярний огляд і чищення зубів у стоматолога, якщо у мене немає жодних проблем?

Ніколи не пропускайте похід у стоматологію тільки тому, що вам здається, що ваші зуби в порядку. Існує багато захворювань, таких як хвороба ясен і карієс, які мають малопомітні ознаки та симптоми доти, доки випадок не стане важким. Ваш стоматолог може виявити початок цих захворювань до того, як вони стануть болючими, дратівливими й дорогими в лікуванні. Крім того, чищення зубів, яке проводить стоматолог, глибше і повніше, ніж те, яке ви робите щодня за допомогою щітки й зубної нитки. Тож регулярні зустрічі зі стоматологом допоможуть вам уникнути карієсу і захворювань ясен у довготривалій перспективі.

Читайте також: 5 способів збільшити груди: плюси й мінуси найпопулярніших варіантів

Зубна щітка з жорсткою щетиною чистить краще, ніж щітка з м’якою?

Насправді це не так. М’якша щетина є гнучкішою, тобто вона в змозі зігнутися і дістатися найзатишніших куточків і щілин між вашими зубами. Жорстка щетина може нанести крихітні подряпини на емаль ваших зубів. З часом поверхня зубів почне тьмяніти. А також жорстка щетина подразнює м’які тканини в роті.

Як часто слід міняти зубну щітку?

Як правило, зубну щітку потрібно міняти кожні три-чотири місяці. Якщо ж вам здається, що щетинки виглядають зношеними або пошкодженими, то раніше. Ви також повинні підібрати нову зубну щітку після лікування деяких хвороб, наприклад герпесу. Навіть якщо ви добре вичистите свою зубну щітку після використання, вона все ще може містити бактерії, які здатні знову вас заразити.

Потрібно чистити зуби одразу після їди?

Не обов’язково. Чищення одразу після їди або закуски здається гарною ідеєю, але насправді кислоти таких продуктів, як ягоди, яблука, солоні огірки, газовані напої та енергетичні напої тимчасово послаблюють вашу емаль. Очікування від 20 до 30 хвилин після їди дасть вашим зубам час стабілізуватися і почати боротьбу з ерозією. Обробка зубів щіткою занадто скоро після їди може призвести до пошкодження ослабленої емалі та потрапляння кислот ще глибше.

Читайте також: Чим корисна червона смородина?

Чи можна відкривати пакети зубами?

Більшість із нас робили це, коли під рукою не було ножиць. Зазвичай цьому передує марна боротьба з пакетом, а потім у хід ідуть зуби. Це може здатися нешкідливим, але вам слід знати, що подібними діями ви здатні завдати серйозної шкоди структурі ваших зубів. Наші зуби не призначені для розривання пакетів, і такий тиск на них може легко їх зламати. Якщо ви регулярно використовуєте ваші зуби для відривання цінників з одягу, через місяць можете виявити пролом або злам на ваших зубах. Ціна, яку доведеться заплатити за шкоду, завдану зубам, набагато більша, ніж вартість ножиць.

Оцініть статтю