Носимо контактні лінзи правильно!

Носимо контактні лінзи правильно! Здоров'я

Одним з інноваційних методів виправлення зору є контактні лінзи. Завдяки їм можна здобути прекрасний зір, отримати свободу рухів під час роботи, відпочинку та фізичних вправ. Якщо правильно доглядати за лінзами, то їх застосування не завдасть жодного клопоту.

Зверніться до професіонала!

Для правильного підбору контактних лінз краще відразу звернутися до лікаря-офтальмолога або оптометриста. Вони допоможуть правильно визначити всі потрібні параметри очей і порекомендувати ті чи інші види лінз. Є різні параметри контактних лінз  ̶  діоптрія, діаметр, радіус кривизни, на ці та інші властивості фахівці звертатимуть увагу насамперед, підбираючи потрібні лінзи. Тільки кваліфікована допомога фахівців дасть змогу підібрати ті контактні лінзи, які повністю відповідатимуть індивідуальним вимогам виправлення зору і відповідатимуть способу життя.

Читайте також: Як покращити циркуляцію крові?

Кілька слів про гігієну

Щоб зберегти очі в здоровому вигляді, варто дотримуватися кількох правил. Обов’язковим є миття рук, перед тим як надягати, знімати або очищати контактні лінзи. Найкраще підійде антибактеріальне рідке мило, воно не забруднюється, на відміну від звичайного кускового. Руки потрібно ретельно промивати за допомогою проточної води, щоб мило не потрапляло на лінзи. Щоб уникнути проникнення волокон тканини на контактні лінзи, руки краще витирати паперовими серветками. Очищення контактних лінз також є дуже важливим моментом. Це потрібно робити за допомогою особливого багатофункціонального розчину. Винятком стають тільки одноразові лінзи.

Основні правила носіння лінз

Період носіння у лінз різний. Є лінзи, які замінюються за планом, або раз на квартал, або раз на місяць. Існують і ті лінзи, робити заміну яких треба раз на два тижні. Цей тип лінз використовується протягом якогось періоду кілька разів. Після денного користування ці лінзи зберігаються в контейнері з розчином. Контейнери, в яких зберігаються лінзи, фахівці рекомендують міняти щомісяця. Дуже важливим є термін експлуатації лінз і розчинів, адже носіння лінз, у яких закінчився термін придатності, просто неприпустимо. Найбільш практичними є одноденні лінзи, оскільки вони не потребують спеціального догляду. Якщо носити одноразові лінзи, то можна не турбуватися про безпеку та гігієну.

Читайте також: Як позбутися хропіння?

Якщо дотримуватися всіх правил носіння контактних лінз, то вони не принесуть ніякої шкоди очам. Суттєво дотримуватися правил по догляду, використанню і зберіганню контактних лінз. Якщо дотримуватися всіх вказівок лікаря, то носіння лінз принесе тільки зручність і відмінний зір.

Оцініть статтю