Як позбутися хропіння?

Як позбутися хропіння? Здоров'я

Хто з нас не зустрічав знайомих і приятелів з ранкової головним болем, втомленим і змученим виразом обличчя. На питання, чому погано виглядають, вони приречено відповідають, що друга половина всю ніч не давала спати своїм хропінням. Причому страждають від цієї недуги майже однаково і чоловіки й жінки. Тільки чоловіки сплять трохи міцніше і можуть просто не знати про проблему своєї дружини.

Як позбутися хропіння народними засобами?

Причини виникнення хропіння можуть бути різними. Це і вроджений або набутий внаслідок травми дефект носової перегородки, наявність поліпів у носі, зайва вага, куріння, вікове ослаблення м’язів носогорла. Якщо виникнення хропіння пов’язано не з медичними причинами, можна озброївшись терпінням і підтримкою рідних і близьких, спробувати розв’язати проблему народними засобами.

Читайте також: Алалія: що це і як проходить корекція?

Ось кілька простих рекомендацій як позбутися хропіння народними засобами, виконання яких в перебігу тривалого часу дозволить позбутися такої небезпечної особливості:

  1. Відвідайте лікаря і переконайтеся в тому, що хропіння не пов’язаний з застарілим переломом носа або наявністю поліпів.
  2. Привчіть себе спати на боку. Щоб коханій людині не доводилося щогодини штовхати вас в пліч з проханням повернутися, спробуйте використовувати маленьку хитрість. За допомогою еластичного бинта або шматка тканини прив’яжіть між лопаток тенісний м’яч. Тоді ви самостійно будете повертатися на бік.
  3. Привчіть себе спати на маленькій невисокою подушці або валику. Це не дозволить м’язам гортані сильно вібрувати у сні.
  4. Не наїдайтеся багато перед сном. Хороший ефект насичення на вечерю дасть салат з капусти з медом. Капуста дасть відчуття ситості, а мед володіє хорошою заспокійливою властивістю.
  5. Робіть просту гімнастику для зміцнення м’язів верхнього неба. (Затисніть в зубах олівець і стискайте щелепи тривалістю до п’яти хвилин. Візьміть себе за підборіддя і посувайте ним, чинячи опір. Перед дзеркалом покажіть собі язик, висолопивши його якомога нижче на підборіддя).

Позбувшись від такої малопривабливої проблеми як хропіння, ви не тільки позбавите себе від досить високого ризику зупинки дихання уві сні, але й зміцните свої сімейні стосунки!

Оцініть статтю