Як позбутися депресії за допомогою природних ліків?

як позбутися депресії Здоров'я

Якщо ви страждаєте на депресію, в цьому немає нічого ганебного. Щороку мільйони людей по всьому світі, які відчувають пригнічений стан, тривогу, та інші неприємні симптоми мінорного настрою, приймають медикаментозні антидепресанти, але, на жаль, мало хто звертається по допомогу до природних ліків.

Як почати посміхатися?

Згідно зі статистикою тільки в Америці щорічно від депресії потерпають 19 мільйонів чоловік. Крім того, в певні життєві періоди клінічної депресії не можуть позбутися близько 25% жінок і 12% чоловіків по всьому світі. Це досить тривожні цифри – але є способи поліпшити цю статистику. Крім рецептурних препаратів існують природні методи лікування депресії, і зараз ми розповімо про кращі з них.

Читайте також: Що потрібно знати про бронхіальну астму?

Дієтичні рекомендації

Здорова їжа допомагає збалансувати настрій. Їжте часто і невеликими порціями. Включіть до свого меню якісний білок, вуглеводи з низьким глікемічним індексом, здорові жири і поживні речовини. Деякі конкретні рекомендації ми наводимо нижче.

Корисні продукти:

 1. Овочі, фрукти, цільні злаки, горіхи і насіння є гарним джерелом вітамінів і мінералів, яких часто не вистачає людям, що страждають на депресію.
 2. Риба забезпечує надходження в організм омега-3 жирних кислот, які підтримують здорову роботу мозку. Вегетаріанські джерела омега-3 жирних кислот – це горіхи, насіння чіа і льону.
 3. Індичка і лосось містять амінокислоту триптофан, яка підвищує вироблення серотоніну (гормону щастя).

Продукти, яких слід уникати:

 1. Цукор, безалкогольні напої і рафіновані вуглеводи (біле борошно) можуть викликати коливання цукру в крові і стати причиною перепадів настрою і дратівливості.
 2. Оброблена їжа з фаст-фудів часто містить хімікати і консерванти, які можуть порушити хімію мозку.
 3. Алкоголь впливає на нервову систему, тому його вживання має бути зведено до мінімуму або зовсім виключено з раціону. Особливо це стосується тих, хто приймає ліки.
Спосіб життя

Щоб позбутися депресії, потрібно уважно подивитися на свій спосіб життя і знайти шляхи для його поліпшення. Ось, що ми пропонуємо:

 • Голковколювання. Дослідження вчених довели, що голковколювання, стимулюючи вироблення нейротрансмітерів (передавачів нервових імпульсів), дуже допомагає в боротьбі з депресією.
 • Консультування. Терапія з психологом або психіатром може бути дуже корисною. За даними дослідників, когнітивна терапія так само ефективна, як і медикаментозне лікування.
 • Фізичні вправи. Дослідження показали, що фізичні вправи є потужним засобом від депресії і стресу.
 • Фізичні навантаження покращують настрій, сон і дають відчуття благополуччя. Намагайтеся щодня приділяти фізкультурі від 30 хв до 1 години. Займайтеся ходьбою, їздою на велосипеді, плаванням, йогою або будь-якою іншою активною діяльністю, яка вам подобається.
 • Масаж і рефлексотерапія допомагають зняти напругу і сприяють релаксації.
  Міцний сон. Якість сну дуже важлива для психічного та фізичного здоров’я.
Додаткова підтримка

Риб’ячий жир

Риб’ячий жир багатий на омега-3 жирні кислоти, які необхідні для нервової системи і підтримки роботи нейромедіаторів. Пацієнти з депресивними симптомами можуть бути фізично виснажені, тому дана підтримка особливо корисна для тих, хто не отримує адекватного полегшення від застосування антидепресантів.

Suntheanine

Suntheanine – це запатентована форма амінокислоти L-теанін. Дослідження показують, що Suntheanine добре переноситься, покращує сон, знижує стрес і тривогу, не викликаючи сонливості і звикання.

Читайте також: Чому з віком зменшується гострота слуху?

S-аденозілметіонін

S-аденозілметіонін підтримує вироблення серотоніну, дофаміну і норадреналіну, покращує зв’язок між нервовими клітинами і є антиоксидантом, який захищає тканини мозку від пошкодження вільними радикалами. Численні тести довели, що S-аденозілметіонін теж добре переноситься і може допомогти позбавитися від депресії не гірше традиційних антидепресантів. Але його не рекомендують використовувати людям з біполярним розладом (маніакально-депресивний психоз), тому що він може погіршити маніакальні симптоми.

Вітамін D

Оскільки більшість людей, що знаходяться в стані депресії, дійсно виснажені, прийом вітаміну D поліпшить їхнє самопочуття і піде на користь настрою.

Оцініть статтю