Що потрібно знати про бронхіальну астму?

бронхіальна астма Здоров'я

З приходом весни, в період активного цвітіння рослин, у мільйонів людей загострюється не тільки алергія, але і бронхіальна астма, від якої, згідно з даними Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ), страждають більш як 300 мільйонів людей по всьому світу.

Що за хвороба бронхіальна астма

Бронхіальна астма – це хвороба, при якій відбувається звуження дихальних шляхів, в результаті чого дихання сильно ускладнюється через зниження припливу повітря в легені.

Астма поширена у всіх країнах. В Україні від неї страждають більш як 200 тисяч людей. При цьому слід зазначити високий рівень смертності від цього захворювання – 29 смертей на 100 тисяч осіб.

За розрахунками ВООЗ приріст астматиків збільшується на 50% кожні десять років. Особливо високий показник захворюваності серед дітей. Хвороба завдає серйозної шкоди не тільки здоров’ю людей, а й економіці.

Читайте також: Сонцезахисний крем дітям: інструкція для батьків

Під час нападу астми відбувається запалення дихальних шляхів з виділенням мокроти, що ще сильніше пригнічує дихальний процес. Людина починає важко дихати, частішають напади кашлю. Нерідко виникає сильний біль в області грудної клітини. Хворобу не можна пускати на самоплив, тому вона вимагає своєчасного лікування та профілактики.

Причини виникнення бронхіальної астми різноманітні. Одні лікарі посилаються на несприятливе навколишнє середовище, інші вказують на генетичну схильність. Дослідження дійсно показують, що половина батьків, які страждають від цього захворювання, передають його своїм дітям у спадок. Хворі на астму також схильні до різних дихальних алергій.

чоловік кашляє внаслідок хвороби бронхіальна астма

Напади бронхіальної астми найчастіше бувають викликані пилком рослин, побутовим пилом, шерстю тварин, цвіллю і вогкістю. Також до ускладнень можуть призвести вихлопні гази автомобілів, викиди заводів і побутова хімія. Крім того, астматичні напади нерідко викликають заняття спортом на холоді.

Під час лікування хворим часто призначають препарат Сальбутамол, який найчастіше випускається у вигляді аерозолю і швидко знімає симптоми захворювання. Однак діють ліки нетривалий час. Також хворим призначають інгаляції з використанням спеціальних порошків і суспензій.

Читайте також: Що відбувається з вашим тілом, коли ви кидаєте палити

Для попередження нападів астми хворі повинні своєчасно приймати призначені ліки й вміти боротися з хворобою під час її загострення. До речі, за останні роки були розроблені нові методи лікування захворювання, одним з яких стала спеціальна вакцина, що запобігає виникненню алергії на пил.

 

Оцініть статтю