Сонцезахисний крем дітям: інструкція для батьків

Сонцезахисний крем дітям: інструкція для батьків Здоров'я

Багато батьків приходять у замішання, коли справа доходить до захисту дитини від шкідливого сонячного випромінювання. Який сонцезахисний крем безпечний для дітей, скільки, як часто і на які ділянки шкіри його необхідно наносити – саме ці питання найчастіше хвилюють батьків. Правильне використання сонцезахисних кремів – це ключ до справжнього захисту вашої дитини. Однак навіть найсильніші креми від сонця не забезпечують абсолютного захисту, тому потрібно вживати додаткових заходів для того, щоб здоров’я вашої дитини було в безпеці.

Що таке SPF

SPF (Sun Protection Factor – сонцезахисний фактор) – це показник, який відображає проміжок часу, як довго можна перебувати під сонячними променями, до того ж ураховується тільки UVB випромінювання.

 • SPF 2 блокує 50% UVB випромінювання
 • SPF 4 – 75% UVB
 • SPF 8 – 87% UVB
 • SPF 15 – 93% UVB
 • SPF 30 – 97% UVB
 • SPF 50 – 98% UVB
 • SPF 100 – 99% UVB

Одяг теж має свою систему вимірювання – Ultraviolet Protection Factor (UPF), фактор захисту від ультрафіолету, він вимірюється від 15 (хороша захищеність) до 50+ (відмінна захищеність).

Сонцезахисний крем з SPF 2-4 – це явно недостатньо для дитини.

Правила використання сонцезахисних кремів для дітей

Використання сонцезахисного крему – найкращий спосіб захистити дитину від шкідливого впливу ультрафіолету. Але щоб креми працювали правильно, їх потрібно правильно використовувати.

За статистикою, в середньому батьки наносять тільки половину необхідного об’єму крему і зовсім не відновлюють захисний шар протягом дня. Знову наносити крем необхідно кожні 2 години або навіть частіше, якщо ваша дитина купається або активно пітніє.

Читайте також: 5 кращих засобів для зняття сонячних опіків

Постійна помилка також у тому, що батьки не наносять сонцезахисний крем заздалегідь, а чекають появи перших ознак сонячного опіку. Щоб усе працювало правильно, вам треба наносити крем від сонця за пів години до того, як ваше чадо побіжить приймати сонячні ванни. Не забудьте про вуха, ніс, ступні, задню сторону шиї – ці частини тіла часто залишаються поза увагою.

Пам’ятайте, що використовувати сонцезахисний крем необхідно навіть у хмарну погоду, проте уникайте сонця в період його максимальної активності, тобто з 10 ранку до 16 вечора. Якщо уникнути цього зовсім не виходить, то хоча б знизьте час перебування під прямими променями сонця.

Використовуйте водостійкі сонцезахисні засоби широкого спектра дії з SPF не менше 15. Збільшувати SPF далі не має особливого сенсу, особливо коли значення доходить до 50 – ви й так вже маєте 97-98% захисту. Високі значення SPF скоріше потрібні тим батькам, які нехтують рекомендаціями щодо використання, не наносять достатньої кількості засобу і не відновлюють шар через визначений проміжок часу.

Якщо ви все вищевказане робите, цього все одно недостатньо – вам потрібно посилити захист фізично, наприклад, надягати на дитину крислатий капелюх, вільні штани й сорочку з рукавами. Використовуйте будь-яку можливість: тент, парасольку, козирок на візку, дерево, просто будь-яку тінь, щоб знизити час перебування під прямими променями.

Також пам’ятайте, що репеленти, тобто засоби проти комах, знижують ефективність сонцезахисного крему, тому потрібно брати підвищений SPF або частіше і більше оновлювати покриття.

Додаткові заходи для захисту:

 • одягайте дитині головний убір із широкими полями
 • використовуйте бальзам для губ з SPF 15
 • купіть справжні сонцезахисні окуляри із захистом від ультрафіолетових променів
 • одягайте дитину в одяг зі щільної тканини, переважно в штани та сорочки
 • уникайте застосування медичних препаратів, які можуть збільшити чутливість шкіри дитини до сонячних променів.
 • пам’ятайте, що вода, сніг, пісок відбивають ультрафіолет і підвищують небезпеку опіків. Також опіки можна отримати в хмарну і навіть похмуру погоду.
 • використання репелентів знижує ефективність сонцезахисного засобу
 • дитячий сонцезахисний крем має бути гіпоалергенним. А також бути зручним для застосування – тобто у вигляді гелю, лосьйону, спрею.

З якого віку можна починати використовувати дитячий сонцезахисний крем?

Заведено вважати, що сонцезахисні креми не треба застосовувати дітям молодше 6 місяців. Але, на думку американських педіатрів, застосовувати сонцезахисні засоби для дітей віком до 6 місяців цілком безпечно, особливо якщо ви будете наносити крем тільки на окремі частини тіла, не захищені одягом. Як правило, це ручки, ступні та личко дитини.

Читайте також: Як користуватися засобом після засмаги?

Не забувайте, що немовлята дуже чутливі до сонячних променів і швидко обгоряють, тому будьте особливо обережні. Іншими словами, дитині віком менш ніж 6 місяців перебувати на відкритому сонці небезпечніше, ніж використовувати сонцезахисні засоби.

Під час купівлі крему зверніть увагу на термін придатності та не зберігайте крем після того, як він вийде.

Оцініть статтю