Чому з віком зменшується гострота слуху?

поганий слух Здоров'я

З роками у людини часто знижується слух. Починається це зазвичай після 40 років, але спочатку може залишатися непоміченим. І тільки після п’ятдесяти чоловік зауважує, що не всі слова він однаково добре розбирає, не чує цокання наручного годинника. Зрідка зниження слуху супроводжується відчуттям шуму у вухах, особливо помітним вночі. У деяких можуть бути запаморочення.

Чому з віком зменшується гострота слуху?

Яке ж походження вікової приглухуватості? Перш за все вона пов’язана зі склеротичними змінами судин, дегенеративними процесами в слуховому нерві, у волокнах провідних шляхів, звуко-сприймаючих клітинах, в тканинах кори головного мозку. Певне значення має також розростання сполучної тканини, особливо при атеросклерозі, в результаті чого знижується еластичність зв’язок і мембран звуко-проводячих елементів вуха.

Читайте також: Застуда під час годування груддю

Шкідливо діє на слух їжа, багата холестерином і жирними кислотами, і взагалі систематичне переїдання. Зайва вага — один із супутників атеросклерозу і гіпертонічної хвороби, при яких завжди майже порушується живлення органу слуху. До вираженого погіршення слуху ведуть постійні інтоксикації організму, перш за все тютюном і алкоголем, і тривале необґрунтоване приймання ліків типу стрептоміцину, неоміцину, аспірину.

Що робити, коли слух слабшає?

Перш за все скористатися тими засобами й методами, які взагалі попереджають вікові зміни організму, а також наполегливо лікувати атеросклероз, гіпертонічну хворобу. Необхідно налагодити раціональний режим праці та відпочинку, обмежити споживання рідин і солі. Тонізують організм вітаміни, гормональні препарати. Але все це має призначити лікар.

Читайте також: Ознаки гормонального дисбалансу: як бути і що робити

Крім того, завжди в запасі є ще і слухові апарати. До послуг хворих багато моделей цих «компенсаторів слуху» — кишенькові, у вигляді окулярів, заушників, внутрішньовушних вкладок. Придбати їх можна в магазинах медтехніки та спеціальних медичних центрах після діагностики й рекомендації фахівця.

Оцініть статтю