Як позбутися болю в шиї за допомогою китайської гімнастики?

Як позбутися болю в шиї за допомогою китайської гімнастики? Здоров'я

Виникнення дискомфорту в області шиї, а саме явний хрускіт при обертанні головою, є вірною ознакою того, що ця частина вашого тіла потребує лікування. І одним з найбільш ефективних методів нормалізації роботи шийних хребців є китайська гімнастика.

9 вправ від болю в шиї

Щоб позбутися болю в шиї, виконуйте щодня описані надалі вправи в спокійному, плавному ритмі. Буквально через пару тижнів ви відчуєте значне полегшення.

Вправа 1

Сівши на стілець тримайте голову прямо, а спину перпендикулярно підлозі. Наберіть повні легені повітря, і чинячи тиск долонями на лоб, викликайте опір м’язами шиї. Затримавши подих, витримуйте паузу в такому стані протягом декількох секунд (досить 6-8 секунд). Видихайте, і одночасно знижуйте тиск долонь до повного розслаблення, яке повинно тривати не більше 10 секунд. Опустіть голову вперед. Кількість повторів – не більше 5.

Читайте також: Чи обов’язково митися щодня?

Вправа 2

Глибокий вдих. Зібраними в замок руками натисніть на потилицю. І знову чиніть опір тиску м’язами шиї. Пауза протягом 5-6 секунд. Видих, руки вниз. Відпочинок 8-10 секунд. Кількість повторів – не більше 5.

Вправа 3

І знову глибокий вдих. Кистю лівої руки чиніть тиск на скроню – м’язи шиї мають пручатися тиску на протязі 6-7 секунд. Видих. Розслабтеся. Відпочиньте протягом 8-10 секунд і проробіть вправу з іншою рукою. Кількість повторів – не більше 5 на кожну руку.

Вправа 4

Глибокий вдих. Нахиляючи голову назад, руками, зібраними в замок на потилиці, чиніть опір руху голови. Одночасно з цим направте погляд максимально вгору. Затримавши подих, залишайтеся в такому положенні 6-7 секунд. Видих. Опустіть голову вперед. Дайте відпочити м’язам 8-10 секунд. Кількість повторів – не більше 5.

Вправа 5

Глибоко вдихніть і схиліть голову до грудей, здійснюючи руками несильний тиск на потилицю. Нахиліть підборіддя до шиї, погляд направте вниз. Витримайте паузу протягом 6-7 секунд. Видихніть і трохи відпочиньте. Кількість повторів – не більше 5.

Вправа 6

Глибокий вдих. В процесі вдиху поволі із зусиллям поверніть голову вліво, відчуваючи напругу в області шиї. Дивіться в напрямку руху голови. Затримайте дихання, зберігаючи напругу не більше 7 секунд. Видих. Поверніться в початкове положення. Відпочинок не більше 8-10 секунд. Кількість повторів в різні боки від 3 до 5 разів.

Вправа 7

Притисніть голову до грудей. Потім, розслабивши шию, торкніться підборіддям спочатку однієї ключиці потім іншої, потроху збільшуючи амплітуду. Повторів повинно бути не більше 10.

Читайте також: Небезпеки, які підстерігають нас улітку

Вправа 8

Розслабивши лицьові і шийні м’язи, відхиліть голову назад і порухайте потилицею зліва направо, намагаючись таким чином розім’яти шию. Кількість повторів доведіть до 20 разів.

Вправа 9

У розслабленому стані глибоко вдихніть і одночасно зробіть кілька простих маніпуляцій: витягніть шию догори і повільно повертіть головою вліво-вправо. Кількість повторів не більше 5.

Оцініть статтю