Як почати дотримуватися дієти без солі?

дієта без солі Здоров'я

Чи можете ви жити без солі? Сіль складається з натрію та хлориду. Натрій допомагає правильній роботі м’язів і нервів, а хлорид є дуже важливим електролітом у крові, що запобігає зневодненню, яке здатне викликати тремор (тремтіння рук), проблеми з диханням і хронічну втому.

Як бачите, людина не може жити без солі, однак, як не дивно, її надлишок може привести до досить сумних наслідків для здоров’я, таких як гіпертонія, наприклад.

Що означає, занадто багато солі?

Американські вчені стверджують, що денна норма солі повинна складати не більше 2300 мг. А для людей з підвищеним тиском цей показник повинен бути знижений до 1500 мг. Хочете наочно зрозуміти, яка це приблизно кількість? Наберіть 2/3 чайної ложки солі і розсипте її на столі.

Мало хто знає про те, що 3/4 солі, яка потрапляє в організм людини, знаходиться в оброблених продуктах, напівфабрикатах і ресторанних стравах і лише 1/4 частину ми вживаємо з домашньою їжею.

Отже, ось 6 основних продуктів, в яких міститься надлишок солі:

 1. Булочки;
 2. Копченості та ковбаси;
 3. М’ясо домашньої птиці;
 4. Консервовані супи;
 5. Піца і спагетті з соусом;
 6. Бутерброди та гамбургери з ресторанів швидкого харчування.

До речі, ось один із способів, що дозволяє визначити здоровий рівень солі завдяки продуктовим етикеткам і пропорції 1: 1. Якщо в продукті 100 калорій, здоровий рівень солі повинен бути рівний 100 мг. Наприклад, якщо на банці з консервованим супом вказано 100 калорій та 700 мг натрію, співвідношення виходить 1: 7. Намагайтеся стежити, щоб пропорція 1: 1 не порушувалася.

Як обмежити споживання солі?

Отже, припустимо, ви почали дотримуватися здорового харчування, прибрали сільничку з обіднього столу і відмовилися від улюбленої картоплі-фрі. Чи достатньо цього для безсольової дієти? На жаль, ні. Ось ще ряд правил, які допоможуть вам дійсно обмежити споживання солі та утриматися від бажання щось підсолити:

 • Уважно вивчайте кількість натрію на продуктових етикетках;
 • Замініть половину свого раціону на овочі та фрукти;
 • Використовуйте спеціальні фітнес-додатки для смартфонів, контролюючі щоденне споживання солі;
 • Відмовтеся від булочок, кексів та енергетичних напоїв;
 • Перейдіть на знежирені продукти;
 • Замість солі приправляйте їжу базиліком, перцем чилі, естрагоном, орегано або іншими спеціями, які вам більше до вподоби;
 • Замініть закуски в упаковці на свіжі фрукти та несолоні горіхи;
 • Щоб придушити бажання з’їсти щось солоненьке, тренуйте смакові рецептори шляхом двотижневого скорочення споживання солі;
 • Їжте чорний шоколад. Вчені довели, що сіль підвищує рівень дофаміну (гормону задоволення). Чорний шоколад має ті ж самі властивості;
 • Щоб позбутися надлишку солі в організмі, робіть фізичні вправи 6 днів на тиждень;
 • Їжте необроблену їжу;
 • Уникайте солоних страв у ресторанах і кафе;
 • Підсолюйте їжу тільки в тому випадку, якщо ваша робота пов’язана з важким фізичним навантаженням;
 • Використовуйте сіль більш повітряної консистенції (кошерну). Таким чином, ви зможете зменшити її споживання на 25%.

Солона тяга під час ПМС і вагітності

Під час ПМС і вагітності солоні бажання жінки збільшуються в рази. Доведеного наукового обґрунтування цим фактам поки не знайдено, проте вчені припускають, що таким чином жіночий організм прагне підвищити рівень серотоніну (гормону щастя) і дофоміну (гормону задоволення), щоб зняти стрес та позбутися депресій, які часто переслідують жінок у ці періоди.

Щоб уникнути сольової тяги під час вагітності та ПМС, використовуйте ароматерапію, а саме масло лаванди, яке є природним антидепресантом. Справа в тому, що наш нюх прямо пов’язаний зі смаковими рецепторами, тому в даному випадку мозок можна легко обдурити, давши йому замість смаку запах, який не тільки заглушить бажання солі, але і підніме вам настрій.

Оцініть статтю