Як позбутися стресу без використання ліків?

як позбутися стресу Здоров'я

Якщо ви втомилися від нервового перенапруження та психологічних навантажень і не можете швидко розслабитись, спробуйте ці 4 простих способи, які в будь-який момент допоможуть позбутися стресу та нададуть вам можливість повноцінно насолоджуватися життям.

1. Їжте

Їжа може бути як благословенням, так і прокляттям. Деякі люди зловживають їжею під час стресу, що призводить до збільшення ваги або появи почуття провини. Якщо нервове перенапруження робить з вас голодного звіра, спробуйте переключитися на нешкідливу їжу. Наприклад, можна вживати корисні овочі або продукти, які покращують пам’ять і роботу мозку.

Наступного разу, коли відчуєте неспокій, візьміть улюблені, але безпечні ласощі. Якщо ви здатні позбутися стресу за допомогою горіхів, авокадо, апельсинів або лосося – значить вам показано харчове заспокоєння. Але кожного разу, відкриваючи холодильник у пригніченому стані, думайте про те, щоб зробити собі краще, а не нашкодити ще більше. Дотримуйтеся здорового харчування!

2. Спілкуйтеся

Один з кращих способів позбутися стресу – це поговорити з людиною, якій ви довіряєте. Здорові соціальні відносини та підтримка близьких людей є відмінною методою зняття нервової напруги. Коли у вас накопичується занадто багато негативних емоцій, зателефонуйте кращій подрузі та вилийте душу. Поділившись своїми почуттями з близькими людьми, ви відразу відчуєте полегшення. Кожного разу, коли вам здається, що сьогодні найгірший день у вашому житті, знайдіть того, хто буде не проти побалакати про те, що турбує вас найбільше.

Читайте також: Причини молочниці, про які не розповість гінеколог

3. Потійте

Ментальне сприйняття навколишньої дійсності та аеробні вправи мають однакову нейрохімічну основу. Тому потіння вважається ще одним чудовим способом позбутися стресу і отримати заряд позитивних емоцій. Фізичні навантаження знижують рівень гормонів стресу (адреналіну та кортизолу) і стимулюють вироблення гормонів щастя (ендорфінів), які покращують настрій. Тому наступного разу, коли відчуєте, що ваші нерви на межі, надягайте кросівки та йдіть грати в теніс, наприклад.

4. Займайтеся сексом

Швидше за все, секс – це остання річ, про яку згадуєш під час нервового перенапруження. Тим не менш, останні дослідження вчених показали, що люди, які займалися сексом, легше переносили стресові ситуації, ніж ті, які утримувалися від занять любов’ю. Таким чином, якщо у вас намітився важкий робочий тиждень або ви повернулися додому накрученою, виплесніть всі емоції з чоловіком у ліжку, це в рази поліпшить ваш настрій.

Оцініть статтю