Як не захворіти на грип – 8 ефективних порад

Як не захворіти на грип – 8 ефективних порад Здоров'я

З настанням холодної погоди завжди починаються суперечки про доцільність щеплень від грипу. Але давайте не будемо сподіватися тільки на щеплення. Хочете дізнатися, як не захворіти на грип? Скористайтеся цими простими порадами, щоб захистити себе без використання вакцин.

1. Тримайте руки чистими

Як часто ви миєте руки протягом дня? Щоб не захворіти на грип, частіше мийте руки антибактеріальним милом та привчайте до цього своїх дітей, особливо в епідеміологічний період. Якщо немає можливості скористатися водою, підійдуть будь-які неспиртові дезінфікуючі засоби.

Читайте також: Як визначається чоловіче безпліддя?

2. Не заразіть самі себе

Як би складно це не було, привчіть себе не торкатися носа та очей руками. Робіть це тільки за допомогою чистої носової хустки або серветки. Ніс з очами – це найпоширеніші точки входу для бактерій. Особливо небезпечно терти очі руками, після того, як ви трималися за поручні в громадському транспорті, на ескалаторі в метро або торговому центрі.

3. Приймайте вітамін С

Фахівці радять приймати по 500 мг вітаміну С кожні 4 години протягом дня, запиваючи його великою кількістю води. Щоб зменшити ризик зараження вірусними захворюваннями, пийте більше рідини і не допускайте зневоднення організму.

4. Використовуйте природні компоненти

Бузина – це відомий природний винищувач грипу. Дослідження 2009-го року, опубліковані в американському фармакологічному журналі Online Journal of Pharmacology and Pharmacokinetics показали, що 28% хворих на грип людей, які випили по 175 г екстракту бузини, за 48 годин повністю позбулися всіх симптомів захворювання. Насправді будь-які ягоди корисні, оскільки містять антиоксиданти, які допомагають у профілактиці не тільки простудних, але і серцевих захворювань.

5. Їжте фрукти

Якщо мова заходить про вірус грипу, епідеміологи радять щодня з’їдати як мінімум 200 г фруктів або корисних овочів та включити в свій раціон не менше 100 г білкової їжі.

6. Ведіть здоровий спосіб життя

Навіть якщо ви дотримуєтесь популярних дієт, але при цьому палите або випиваєте, ваш ризик захворіти на грип підвищується. Якщо не можете раз і назавжди позбутися шкідливих звичок, тоді, хоча б скоротіть кількість вживаного алкоголю та скурених цигарок. Щоб не захворіти та зміцнити імунну систему, робіть щоденну зарядку, займайтеся фітнесом або виконуйте інші фізичні вправи та не забувайте про здорове харчування.

7. Розслабтеся

Немає нічого кращого, ніж вилежуватися пузом догори! Виділіть 20 хвилин на день, щоб розслабитись і зняти стрес. Стрес підвищує рівень кортизолу, який пригнічує імунну систему. А відпочиваючи, організм виробляє інтерлейкіни, що допомагають імунітету протистояти вірусу грипу.

8. Чхайте правильно

Якщо ви хочете чхнути, але під рукою немає носової хустки або іншої зручної тканини, чхайте в вигин ліктя, а не в руку. Таким чином, ви уникнете поширення бактерій навколо себе і не зможете заразити оточуючих людей.

Читайте також: Як схуднути, поліпшити стан шкіри і позбутися цукрової залежності за допомогою води?

Безумовно, ці рекомендації епідеміологів корисні, але, на жаль, вони не можуть на всі 100% вберегти вас від грипу. Тому, якщо ви все ж захворіли, залишіться вдома та подбайте про себе, але намагайтеся при цьому не піддати ризику зараження свою сім’ю, особливо дітей.

Оцініть статтю