Як визначається чоловіче безпліддя?

чоловіче безпліддя Здоров'я

Рішення завести дитину є самим радісним у житті будь-якої пари. Але якщо проходить місяць за місяцем, а зачаття не настає, не дивно, що виникає питання про можливе безпліддя одного з подружжя. У схожій ситуації більшість жінок схильна звинувачувати себе, проте причина може бути зовсім не в жіночому безплідді, а в чоловічому.

Як виявити чоловіче безпліддя?

Існує безліч причин чоловічого безпліддя. Генетична схильність, перенесені захворювання і навіть травми, отримані в дитинстві, можуть негативно впливати на фертильність чоловіка. Тому, щоб у всьому розібратися, потрібно звернутися до уролога, який призначить чоловіку низку аналізів.

Перед відвідуванням доктора, кілька днів утримуйтеся від статевих контактів. Після того як лікар проведе фізичне обстеження, йому може знадобитися морфологія сперматозоїдів по Крюгеру – аналіз, який є невід’ємною частиною діагностики чоловічого безпліддя. Докладніше про нього можна дізнатися тут. Будьте готові до того, що спремограму та інші тести доведеться здавати не один раз.

Поганий аналіз сперми включає в себе малу кількість сперматозоїдів або повну їх відсутність, низьку моторику (рухливість) або аномальну морфологію (форму і структуру). Лікар може призначити аналізи сечі, крові і навіть розвідувальну операцію, щоб визначити причину поганої спермограми.

Щоб діагностувати чоловіче безпліддя і зрозуміти його походження буде потрібен час, тому запасіться терпінням. На все про все може піти кілька місяців або навіть років. Доктор складе для пацієнта необхідний графік відвідувань та здачі аналізів і буде відслідковувати динаміку поліпшень, згідно призначеного лікування.

Поради та попередження

  • Запліднення безпосередньо залежить від віку. Тому, якщо ваша пара старша за 30 років і протягом року вам так і не вдалося завагітніти, зверніться до лікаря.
  • Простежте за тим, щоб чоловік припинив вдягати плавки, а перейшов на боксерки або сімейні труси. Плавки часто здавлюють кровоносні судини і підвищують температуру яєчок, що може негативно впливати на якість сперми.
Оцініть статтю