Вітаміни для жінок: характеристики та критерії вибору

Вітаміни для жінок Здоров'я

Для підтримки краси та здоров’я організму доцільно приймати вітаміни для жінок. За умови правильного підбору додаткових речовин до основного раціону можна зберегти квітучий зовнішній вигляд, гарне самопочуття і працездатність.

Яких вітамінів потребує жіночий організм

Доцільність призначення вітамінів визначається кількома чинниками. До них відносять період вагітності та годування дитини, відсутність збалансованого харчування, тривале перебування в умовах поганої екології, відновлювальний період після захворювань і вікові зміни. Найчастіше жіноче тіло реагує на брак корисних речовин за допомогою сигналів, що проявляються на шкірі та волоссі, а також погіршенням загального стану.

Читайте також: 6 продуктів, що викликають появу зморшок

Жінкам найчастіше призначають такі групи вітамінів:

  • вітамін С – відповідає за зміцнення імунітету і пружність шкірного покриву;
  • вітамін D – підвищує міцність зубів і кісток, чинить антидепресивну дію, і знижує хворобливі відчуття під час ПМС;
  • вітамін А – покращує кровопостачання і зміцнює стінки судин;
  • вітамін Е – уповільнює вікові зміни й приводить у норму роботу нервової системи;
  • вітаміни групи В – піклуються про стан шкіри, волосся, прибирають втому і розлади травлення, прискорюють загоєння ранок, позитивно впливають на пам’ять;
  • вітамін РР – нормалізує діяльність серця і рівень холестерину;
  • вітамін Н – активізує ріст волосся і підтримує правильний клітинний метаболізм.

Підбір додаткових речовин здійснюється індивідуально. Попри позитивні властивості вітамінів, надмірне або неправильне їхнє приймання може призвести до гіповітамінозу, наслідки від якого більш негативні, ніж дефіцит.

На що звертати увагу під час вибору жіночих вітамінів

Підбираючи вітамінний комплекс, слід дотримуватися кількох критеріїв. Насамперед потрібно зважати на його склад, щоб виключити препарати, на які може бути алергія.

Читайте також: Топ корисних фруктів, які спалюють калорії

За наявності надмірної кількості мінералів і вітамінів в одному комплексі можливе перешкоджання їхньому впливу один на одного. Краще приймати ті речовини, яких не вистачає організму, уникаючи його перенасичення зайвими компонентами. Перед прийманням вітамінів для жінок обов’язковою дією є консультація з лікарем і здача відповідних аналізів.

Оцініть статтю