Сім правил здорового серця

Сім правил здорового серця Здоров'я

Фахівці Американської асоціації серця виділяють головні правила, які дозволять зберегти здоров’я серця. Найголовнішими його ворогами є стрес, паління та алкоголь, жирна їжа та зайва вага. Не дивно, що саме захворювання серцево-судинної системи впевнено посідає перше місце серед причин передчасної смерті. То як можна запобігти хворобам серця?

– Для цього треба зрозуміти, що втрачене здоров’я не поверне жоден лікар та жодна пігулка, як би це суворо не звучало, – Ірина Смирнова, кардіолог. – Здоров’я слід берегти з молодості, піклуватися про себе не лише тоді, коли “припече”, а заздалегідь. На жаль, більшість з нас про це не замислюються. Власне, фахівці виділили кілька правил, які можна вважати профілактичними заходами для збереження здоров’я серцево-судинної системи.

1. Перше правило – це рух.

Серце потребує регулярних фізичних навантажень. Це можуть бути щоденні прогулянки протягом години у достатньо швидкому темпі (до 90-115 кроків на хвилину), регулярні виїзди на природу, у гори, велосипедні прогулянки, плавання. Та навіть неквапливі прогулянки по 5-7 кілометрів на день зміцнять серце.

Читайте також: А ви знали, що вітамін D підвищує імунітет?

2. Правило друге – більше позитиву.

На жаль, дуже багато людей переживає проблеми у сім’ї, займається роботою, яка їм не подобається, має інші негаразди. Життя без цього не буває. Тому навчіться у всьому бачити позитив. А також влаштовувати собі маленькі приємні сюрпризи – якщо нема можливості змінити роботу на цікавішу, знайдіть собі хобі та однодумців. Обов’язково виділяйте час на відвідини музеїв, театру, концертів, футбольних матчів – що вам до душі. Головне – отримувати від життя більше позитивних емоцій.

3. Правило третє – сон.

Це справді найкращий лікар. І це не порожні слова. Вчені з Данії провели дослідження і виявили: якщо людина постійно не висипається, то ризик виникнення проблем з серцем збільшується на 65%! Тому не пийте кави в другій половині дня, лягайте спати й вставайте в один і той самий час, на ніч можна пити трав’яні чаї, які допоможуть розслабитися – з м’яти, меліси, собачої кропиви. Якщо ж у вас безсоння, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем з цього приводу.

4. Четверте правило – брати на себе відповідальність за своє здоров’я.

Генетична схильність до тих чи інших хвороб відповідає лише за 25% ризику. Решта, виключаючи рівень медичного обслуговування, яке займає якихось 10-15%, залежить від самої людини – від її способу життя. Тож, читайте медичну інформацію, цікавтеся раціональним харчуванням, здоровим способом життя та застосовуйте ці знання у житті.

5. П’яте правило – якісна їжа та пиття.

Слідкуйте за своєю вагою та рівнем холестерину у крові. За кордоном аналіз на визначення холестерину є таким самим звичайним, як загальний аналіз крові. Щоб серце довше залишалося здоровим, знизьте вживання вуглеводів та тваринних жирів натомість більшу частину раціону має складати рослинна їжа, яка не засмічує судини холестерином. Необхідно також обмежувати вживання солі та цукру.

Читайте також: Як не захворіти на грип – 8 ефективних порад

Серце не любить газованих напоїв – через них це в організмі зростає рівень тригліцеридів, підвищується рівень цукру, а організм, отримуючи порожні калорії, стає схильним до ожиріння. А також обмежте вживання міцного чаю та кави – кофеїн зношує серце. Натомість щодня пийте чисту питну воду, мінеральну воду без газу з соком лимона, узвари, морси, трав’яні чаї.

6. Шосте правило – вітамін D.

Так-так, саме від нього залежить робота серця, адже брак “вітаміну сонця” призводить до гіпертонії. Тому у безпечні години (до 11 ранку та після 17 вечора) підставляйте шкіру сонячним променям, а також вживайте продукти, які допомагають засвоєнню вітаміну D – молоко, яйця, морську рибу, свіжі овочі та фрукти.

7. І, нарешті, сьоме правило – самоконтроль.

Не треба чекати, доки серце заниє чи заболить, а тиск підскочить. Хоча б раз на рік робіть ЕКГ, здавайте аналіз на рівень холестерину, вимірюйте артеріальний тиск та проходьте профілактичні огляди кардіолога.

Оцініть статтю