Що потрібно знати про свою групу крові

Що потрібно знати про свою групу крові Здоров'я

Група крові або тип крові — це індивідуальні характеристики еритроцитів, що визначаються тими білками й вуглеводами, які знаходяться в мембранах еритроцитів, їх називають антигенами. І хоча у людини відкрито кілька систем антигенів, найважливішими з них є система AB0 і резус-система.

Як ви думаєте, ваш тип крові має значення тільки при переливанні крові? Задумайтесь! Дослідження показують, що ваш тип крові є одним з ключових генетичних факторів, який впливає на багато областей здоров’я і добробуту.

Протягом всього свого життя, ви, мабуть, помітили, що деякі люди втрачають вагу легше, в той час, як інші ведуть важку боротьбу із зайвою вагою все життя. Або загадувалися над питанням, чому деякі люди страждають від хронічних захворювань, в той час, як інші залишаються здоровими й в похилому віці. Дуже просто, відповідь знаходиться у вашій крові.

Читайте також: 8 причин, через які ви весь час відчуваєте голод

Ваш тип крові може передбачити вашу сприйнятливість до певних хвороб.

Дослідження показали, що люди певних типів крові мають більш високий ризик для розвитку деяких захворювань; дослідження показали, що люди з першої (0) групою крові мають більш низький ризик серцево-судинних захворювань, але і більш високий ризик розвитку виразки шлунка. Люди, з другої (А) групою крові мають більш високий ризик мікробних інфекцій, але жінки з другою групою крові мають більш високий рівень народжуваності. Інші дослідження показали, що люди з третьою (В) і четвертої (АВ) групою крові мають набагато більш високий ризик розвитку раку підшлункової залози.

Люди різних типів крові по-різному реагують на стрес.

Люди, з другої (А) групою крові мають більш високий рівень гормону стресу кортизолу, їх тіла і виробляють більше цього гормону у відповідь на стресові ситуації. З іншого боку, люди з першою (0) групою крові, мають іншу реакцію на стрес — їх організм виробляє занадто велику кількість адреналіну. Люди з цим типом крові довше оговтуються від стресу, тому що їм важче очистити організм від адреналіну.

Антигени, що визначають ваш тип крові, знаходяться не тільки в вашій крові!

Вони всюди в вашому тілі, особливо в поверхнях, які взаємодіють з навколишнім середовищем. Вони містять ваш шлунково-кишковий тракт, поверхня рота, товстої кишки, а також ваші носові проходи й легені. Оскільки ці антигени типу крові всюди, вони впливають на те як ваш організм реагує на їжу, яку ви їсте через декілька факторів. Наприклад: лектини в деяких продуктах зв’язуються з антигенами вашого типу крові й викликають аглютинацію (склеювання і випадання в осад еритроцитів) в крові, що викликає почуття втоми, головний біль, проблеми травлення, проблеми зі шкірою і безліч інших проблем зі здоров’ям.

Бактерії в кишківнику пов’язані з групою крові.

Люди різних типів крові мають різні бактерії кишківника – насправді близько 50 000 певних бактерій володіють людиною з певним типом крові. Це спадщина наших предків, чиї травні тракти були пристосовані для певного типу дієти. Наприклад, колонії кишкових бактерій деяких людей набагато ефективніше (друга група крові) розщеплюють вуглеводи. Кишкові бактерії людей першої групою крові, як правило, не мають такої здатності і їх організм воліє зберігати вуглеводи у вигляді жиру.

Читайте також: Чи шкідливо здавати кров?

Однакова дієта не підходить всім підряд.

Харчові примхи приходять і йдуть, але факти очевидні: всі мають різні основні потреби в харчових продуктах. Ми всі знаємо, що хтось є строгим вегетаріанцем і процвітає на цій дієті, водночас інші проклинають Аткінса або аналогічні дієти з низьким вмістом вуглеводів. Я виявив, що наші потреби в харчових продуктах можуть бути визначені нашим типом крові. Подивіться на список харчових продуктів в книзі «Харчуйтеся правильно для вашого типу» (Eat Right 4 Your Type); вони будуть орієнтиром для вибору продуктів, які дозволять вам скинути зайву вагу, зменшити запалення, збільшити енергію і вести довге, здорове життя.
Ваш тип крові — це генетичний фактор, який грає багато ролей в людському організмі, вибирайте продукти, які допоможуть вашій кишкової флори.

Оцініть статтю