Чи шкідливо здавати кров?

Чи шкідливо здавати кров? Здоров'я

Донорство — це здача крові на спеціальних станціях переливання. Консервовану кров потім використовують для порятунку життів постраждалих при нещасних випадках, складних пологах, різних операціях, що супроводжуються великою крововтратою.Здача відбувається двома способами — або власне крові, або від неї відділяється плазма, решта назад переганяється донором, така процедура називається плазмоферез. Здача плазми не менш важлива, ніж здача крові, але процедура більш щадна. Її можна проводити кожні два тижні, а здавати кров — не частіше разу на 1-2 місяці.

Іноді відмова від донорства викликана неписьменністю населення. Більшість сучасних молодих людей про це знають лише з чуток зі ЗМІ. Але яка інформація надходить в газети й телебачення? Правильно, тільки сенсації. Тому, вирішуючи для себе питання, чи шкідливо донорство і здавати кров, потрібно враховувати реальні факти.

Факт 1

Донорство не небезпечно для здоров’я. Кожен потенційний донор проходить суворий огляд, і допускається до здачі крові тільки після медичного огляду. І не кожна людина отримує дозвіл. Для здорової людини здача крові з вени або на плазму абсолютно безпечна.

Факт 2

Всі інструменти, якими проводиться забір крові, стерильні й розкриваються в присутності донора. Ви самі особисто можете за цим прослідкувати. Так що «підчепити заразу» на станції переливання в принципі неможливо.

Факт 3

Регулярне донорство має свій позитивний вплив на організм. По-перше, тіло звикає до відновлення крові, і легше перенесе крововтрату в результаті, наприклад, нещасного випадку. По-друге, здача крові допомагає профілактиці інфаркту міокарда, нормалізує тиск і сприяє зниженню ваги.

Донорам надаються різні бонуси — докладніше про це вам розкажуть на станції.

Здаючи кров сьогодні, ви не знаєте, кому вона врятує життя. Ви тільки можете бути впевнені, що врятує. Це може бути жінка, може дитина. Це може бути абсолютно стороння вам людина, а може близький друг.

Коли мова йде про порятунок життя, немає чужих і сторонніх, це стосується всіх і кожного. Єдине, що ви дійсно втрачаєте, стаючи донором — це свій час. Занадто це висока ціна за людське життя — вирішувати вам.

Оцініть статтю