Дивовижні властивості горіха макадамія

горіх макадамія Здоров'я

Для більшості жителів Європи та Північної Америки горіх макадамія, як і раніше, є загадковим плодом, родом з австралійського континенту. Але одного разу познайомившись з ним, ви зрозумієте, чому його так шанують знавці.

Цей горіх вважається найдорожчим в світі. І навіть на своїй батьківщині (Австралія) його ціна за кілограм досягає 30 доларів. Вартість плодів в інших країнах набагато вища. І це незважаючи на те, що макадамію тепер культивують в Південній Америці, Африці та США.

Читайте також: 6 основних причин здуття живота

Ростуть ці дивовижні горіхи на високих деревах, які плодоносять століттями. Самі плоди можуть досягати 2-3 см в діаметрі. Горіх цінують за відмінні смакові якості, поживність і користь для здоров’я людини. Першими, хто дізнався про дивовижні особливості горіха, були аборигени, для яких він став важливою частиною раціону і культури в цілому.

Історія

Сучасна історія цього горіха нерозривно пов’язана з ім’ям біолога Фердінанда фон Мюллера, який першим зміг описати рослину і властивості її плодів. Фон Мюллер і дав назву горіху на честь свого друга і колеги – Джона Макаді. Культивацією макадамії вперше зайнявся Уолтер Хілл, який був директором Брісбенського ботанічного саду. Що цікаво, перший посаджений горіх плодоносить і донині.

Cклад горіха макадамія

Основний секрет властивостей горіха макадамія криється в його унікальному складі. Плід представляє собою збалансований мікс з білків, вуглеводів, жирів, мінералів, цукру, вітамінів В, Е, Р та інших корисних речовин. А це означає, що його вживання комплексно покращує стан здоров’я і зміцнює всі системи життєдіяльності організму.

Поживність – це інша відмітна особливість дивовижного плоду. Макадамія вважається одним з найкалорійніших продуктів рослинного походження. У 100 грамах горіха міститься приблизно 700 калорій. Жирність плода дозволяє виготовляти з нього олії, які використовуються в косметичних цілях для омолодження і пом’якшення шкіри.

Читайте також: 8 причин хронічного запору, які легко усунути

горіх макадамія на дереві

Користь для здоров’я

Яка ж користь від горіха макадамія для здоров’я і самопочуття людини? Ось лише основні моменти:

  • Вживання плодів допомагає в боротьбі з мігренню, головним болем та підвищеним тиском;
  • Позбавляє від артриту, остеопорозу і гіпертонії;
  • Допомагає швидко схуднути і очистити організм від шкідливих речовин;
  • Олія з макадамії омолоджує і розгладжує шкіру.
Оцініть статтю