8 причин хронічного запору, які легко усунути

Хронічний запор Здоров'я

Хронічний запор є однією з найпоширеніших скарг, пов’язаних з неправильною роботою шлунково-кишкового тракту. І це дійсно серйозна проблема, здатна привести до небажаних змін способу життя людей, які страждають від нерегулярних випорожнень.

Як позбутися хронічного запору?

Ось 8 основних причин хронічного запору, знаючи про які, ви без особливих зусиль зможете нормалізувати роботу свого кишечника.

1. Недостатнє споживання харчових волокон

Волокна – це клітковина, що міститься в овочах і фруктах, яка допомагає їжі рухатися по шлунково-кишковому тракту. Недостатнє споживання харчових волокон може просто блокувати рух їжі, яку ви їсте.

2. Зневоднення

Вода розм’якшує стілець, дозволяючи йому бути більш рухливим. Нестача води робить стілець сухим, що часто призводить до його застрягання в кишечнику. Тому збільшення кількості споживаної води є одним з найпростіших засобів позбавлення від хронічного запору.

3. Опір бажанням

Якщо вам хочеться в туалет, але через хворобливий геморой або анальні тріщини ви часто боретеся з цим бажанням і відкладаєте стілець на потім, це призводить до розтягування прямої кишки і застою калу. Щоб вирішити проблему, постарайтеся позбутися геморою і його неприємних симптомів.

4. Занадто багато молочних продуктів

На жаль, сир і молоко уповільнюють роботу кишечника. Якщо не хочете годинами просиджувати в туалеті, намагаючись видавити з себе хоч щось, припиніть налягати на молочні продукти.

5. Низька рухливість

Фізичні вправи є, мабуть, головним стимулятором регулярного стільця. Як не дивно, але саме поштовхи, струс, тиск і напруга підтримують нормальну роботу травного тракту. Запам’ятайте, якщо ви будете вести малорухливий спосіб життя, ваш кишечник буде робити те ж саме.

проблеми з кишечником

6. Часта зміна звичного способу життя

Будь-яке порушення рутини, наприклад, часті відрядження або подорожі, можуть призводити до того, що у вас з’явиться хронічний запор. Щоб вирішити цю проблему, починайте пити більше води і споживати більше клітковини хоча б за кілька днів до можливої зміни звичного способу життя.

7. Лікарські препарати

Уважно читайте інструкції до ліків. Хронічний запор можуть викликати антациди, що містять кальцій або антидепресанти з підвищеним вмістом заліза.

8. Загальні проблеми зі здоров’ям

Причиною запорів так само можуть бути різні захворювання і стани організму, такі як гіпотиреоз, розсіяний склероз, вагітність, депресія, синдром подразненого кишковика, множинний рак товстої кишки – все це призводить до нерегулярного стільця.

Якщо ви спробували усунути всі перераховані вище причини, але це не дало ніяких результатів, обов’язково зверніться до лікаря для виявлення потенційної проблеми.

Оцініть статтю