8 причин хронічного запору, які легко усунути

Хронічний запор Здоров'я

Хронічний запор є однією з найпоширеніших скарг, пов’язаних з неправильною роботою шлунково-кишкового тракту. І це дійсно серйозна проблема, здатна привести до небажаних змін способу життя людей, які страждають від нерегулярних випорожнень.

Як позбутися хронічного запору?

Ось 8 основних причин хронічного запору, знаючи про які, ви без особливих зусиль зможете нормалізувати роботу свого кишечника.

1. Недостатнє споживання харчових волокон

Волокна – це клітковина, що міститься в овочах і фруктах, яка допомагає їжі рухатися по шлунково-кишковому тракту. Недостатнє споживання харчових волокон може просто блокувати рух їжі, яку ви їсте.

Читайте також: Як назавжди відмовитися від шкідливої ​​їжі

2. Зневоднення

Вода розм’якшує стілець, дозволяючи йому бути більш рухливим. Нестача води робить стілець сухим, що часто призводить до його застрягання в кишечнику. Тому збільшення кількості споживаної води є одним з найпростіших засобів позбавлення від хронічного запору.

3. Опір бажанням

Якщо вам хочеться в туалет, але через хворобливий геморой або анальні тріщини ви часто боретеся з цим бажанням і відкладаєте стілець на потім, це призводить до розтягування прямої кишки і застою калу. Щоб вирішити проблему, постарайтеся позбутися геморою і його неприємних симптомів.

4. Занадто багато молочних продуктів

На жаль, сир і молоко уповільнюють роботу кишечника. Якщо не хочете годинами просиджувати в туалеті, намагаючись видавити з себе хоч щось, припиніть налягати на молочні продукти.

5. Низька рухливість

Фізичні вправи є, мабуть, головним стимулятором регулярного стільця. Як не дивно, але саме поштовхи, струс, тиск і напруга підтримують нормальну роботу травного тракту. Запам’ятайте, якщо ви будете вести малорухливий спосіб життя, ваш кишечник буде робити те ж саме.

проблеми з кишечником

6. Часта зміна звичного способу життя

Будь-яке порушення рутини, наприклад, часті відрядження або подорожі, можуть призводити до того, що у вас з’явиться хронічний запор. Щоб вирішити цю проблему, починайте пити більше води і споживати більше клітковини хоча б за кілька днів до можливої зміни звичного способу життя.

7. Лікарські препарати

Уважно читайте інструкції до ліків. Хронічний запор можуть викликати антациди, що містять кальцій або антидепресанти з підвищеним вмістом заліза.

Читайте також: Від чого може померти породілля або причини материнської смертності

8. Загальні проблеми зі здоров’ям

Причиною запорів так само можуть бути різні захворювання і стани організму, такі як гіпотиреоз, розсіяний склероз, вагітність, депресія, синдром подразненого кишковика, множинний рак товстої кишки – все це призводить до нерегулярного стільця.

Якщо ви спробували усунути всі перераховані вище причини, але це не дало ніяких результатів, обов’язково зверніться до лікаря для виявлення потенційної проблеми.

Оцініть статтю