Причини депресії у жінок

Причини депресії у жінок Здоров'я

Їжа – це основне джерело енергії тіла. Саме їжа дає нам сили справлятися з усіма повсякденними турботами. Проте продукти впливають як на фізичне, так і душевний стан людини. Як не дивно, але причини депресії у жінок можуть критися в харчових уподобаннях.

5 продуктів, що погіршують настрій

Їжа має неймовірний вплив на наш організм. Вона здатна покращувати настрій, знімати втому і змушувати нас загалом почуватися добре. Здорове харчування – це не просто засіб для схуднення, це спосіб життя, який допомагає нам залишатися у чудовій фізичній формі та справлятися з усіма щоденними завданнями.

Однак не всяка їжа корисна. Ось 5 основних продуктів, які часто є причиною жіночої депресії, погіршуючи настрій та змушуючи нас відчувати пригніченість, смуток та тугу.

1. Кукурудзяний сироп із високим вмістом фруктози

Кукурудзяний сироп з високим вмістом фруктози (іншими словами – перероблений цукор) викликає депресію, оскільки негативно впливає на виробництво організмом серотоніну (гормону щастя), який, крім гарного настрою, також відповідає за зниження енергоспоживання та почуття втоми. Тому замість того, щоб зголоднівши, підкріпитися печивом або пончиком з кукурудзяним сиропом, вибирайте свіжі фрукти або овочі.

2. Продукти з високим вмістом натрію

А ви знаєте, що більшість знежирених продуктів містять підвищену кількість натрію? Хоча натрій корисний для організму, його надлишок може легко вам нашкодити. Натрій затримує рідину, змушуючи нас почувати себе роздутими та повільними. Плюс до цього він впливає на нервову систему, часто бувши причиною всіляких депресивних станів у жінок.

3. Штучні підсолоджувачі

Любителі дієтичної коли повинні знати, що вона також знижує рівень серотоніну і сприяє виникненню депресії. Штучні підсолоджувачі призводять до збільшення ваги, а це, своєю чергою, стає причиною пригніченості та поганого настрою. Це порочне коло можна розірвати, зробивши своїми улюбленими напоями воду та зелений чай.

4. Фтор у воді

Це міф, що вода з фтором корисна для зубів та загального стану здоров’я. Все, що вона може вам зробити, це викликати запор і зіпсувати настрій. Оскільки водопровідна вода містить високу концентрацію фтору, ми рекомендуємо користуватись фільтрами або купувати очищену воду, щоб не забивати свій організм непотрібними та шкідливими компонентами.

5. Алкоголь

По суті, алкоголь є пригнічуючим засобом та однією з основних причин депресії у жінок. Більшість дам випивають, щоб підняти настрій та розслабитися, але насправді вони стають залежними від речовин, без яких стають пригніченими протягом тривалого часу. Чим більше ви п’єте алкоголю, тим більше вам потрібно. Але якщо у вас все ж таки виникла необхідність випити, ми рекомендуємо обмежитися парою коктейлів, щоб запобігти виникненню душевного дискомфорту.

Якої дієти слід дотримуватись?

В принципі, всі вищеописані продукти можна вживати в помірних кількостях, але тільки за умови, що ваш раціон буде повністю складатися з фруктів, овочів, пісного м’яса, цільного зерна та риби. У минулому таке поняття як депресія було мало поширене, і це багато в чому пов’язане із сучасними харчовими продуктами.

Наші пращури не знали, що таке напівфабрикати, і їм нічого не залишалося, як дотримуватися натуральної рослинної дієти. Виключивши зі свого раціону їжу, що викликає пригнічений стан, ви вже через тиждень відчуєте приплив позитивної енергії, підбадьоритеся і позитивно сприйматимете навколишній світ.

Оцініть статтю