Ознаки нестачі вітамінів, які проявляються на обличчі

Ознаки нестачі вітамінів, які проявляються на обличчі Здоров'я

Вітаміни — невіднятна частина нашого раціону. Хоча вони не дають такої енергії, як вуглеводи, жири й білки, вони допомагають організму відновлюватися й оптимально функціонувати.

Крім іншого, вітаміни зміцнюють імунну систему, допомагають отримувати енергію, загоювати рани та зміцнювати кістки. Найчастіше ми отримуємо вітаміни з їжею, але можна додатково приймати й добавки.

Читайте також: Чим корисна малина?

Недостатнє споживання вітамінів може призвести до підвищення схильності до інфекцій і, в гіршому випадку, викликати серйозні проблеми зі здоров’ям. Деякі ознаки авітамінозу можуть з’явитися на нашому обличчі, нагадуючи тим самим про необхідність заповнити дефіцит. Зверніть увагу на наступні знаки:

1. Опухлі очі

Якщо у вашому організмі мало йоду, ви можете прокидатися щоранку з надмірно опухлими очима. Дослідження, проведене у 2006 році, показало, що існує зв’язок між захворюванням щитовидної залози й низьким споживанням йоду. Симптомами захворювання щитовидної залози є, серед іншого, виснаження, втома й опухлі очі. Інші симптоми включають ламкість нігтів, сухість шкіри й збільшення ваги.

Додавання в раціон журавлини, йогурту, ламінарії, полуниці, картоплі й темно-синій квасолі може допомогти нормалізувати рівень йоду.

2. Бліді губи

Блідість губ поряд з блідістю, запамороченням, втомою і задишкою вказує на те, що у вашому організмі низький рівень заліза, також званий анемією. Анемія може зробити вас більш схильними до інфекцій, таких як застуда, а також з часом послабити імунну систему, роблячи ваше тіло більш чутливим до зовнішніх атак. Рясні менструальні кровотечі — одна з найбільш частих причин низького вмісту заліза в організмі.

Регулярне вживання в їжу таких продуктів, як боби, темно-зелені листові овочі, горох, збагачені залізом злаки, морепродукти, червоне м’ясо, може тримати ваше тіло під контролем.

3. Сухі волосся

У всіх нас час від часу погіршується стан волосся, але стійка сухість і велика кількість лупи можуть бути ознаками низького рівня вітаміну B7 або біотину в нашому організмі. Це також призводить до ламкості нігтів і витончення волосся. Однак добавки біотину широко доступні й можуть допомогти поліпшити якість волосся в цілому і навіть допомогти в лікуванні діабету.

Продукти, що містять біотин, — це яйця, мигдаль, горіхи, бобові й цільнозернові.

4. Бліда шкіра

Бліда шкіра пов’язана з різними типами дефіциту вітамінів, але поєднання блідої шкіри з абсолютно гладкою мовою означає, що у вашому організмі мало вітаміну B12. Вітамін В12 необхідний для нормального функціонування мозку і нервової системи, а також допомагає в утворенні нових червоних кров’яних тілець.

Читайте також: Ознаки гормонального дисбалансу: як бути і що робити

Хоча добавки доступні завжди, такі продукти, як лосось, червоне м’ясо, збагачені злаки, швейцарський сир і йогурт, є відмінними варіантами для включення у свій раціон вітаміну B12.

5. Кровоточивість ясен

Незначна кровотеча в яснах, коли ми чистимо зуби щіткою або зубною ниткою, є нормальним явищем, але якщо останнім часом у вас стало набагато більше кровотеч і підвищилася чутливість ясен, це може пов’язане з небезпечно низьким рівнем вітаміну С. Це стан називається цингою і якийсь час було надзвичайно поширеним явищем серед моряків, які місяцями обходилися без вітаміну С. Хоча сьогодні це захворювання зустрічається досить рідко, ви можете бути схильні до нього.

Фрукти, такі як гуава, грейпфрут, аґрус, апельсини, а також інші продукти, такі як червоний перець, капуста, брюссельська капуста і брокколі, багаті вітаміном С.

Оцініть статтю