Неймовірно корисні властивості козячого молока

Неймовірно корисні властивості козячого молока Здоров'я

Козяче молоко ще з давніх-давен відоме своїми корисними властивостями. Ще в Грецькій міфології описано, що немовлят поїли козячим молоком. У багатьох людей залишились спогади з дитинства про те як бабуся чи мама заставляли пити козяче молоко. Смак і запах в нього звісно специфічні, що й викликає відразу, проте користь для організму в сотні разів перевищує цей недолік. Як альтернатива коров’ячому молоці, на яке у третини населення алергія і шлункові розлади, козяче може стати хорошим замінником, а головне – кориснішим.

Якими вітамінами та мікроелементами насичене козяче молоко?

Почнемо з того, що козяче молоко достатньо жирне, проте жир швидко засвоюється організмом і не відкладаються на «проблемних місцях». У 100 г молока міститься приблизно 67 кКал, 3 г білків, жирів 4,2 г, 4,5 г вуглеводів, вітаміни А, С, В1, В2, В3, В6, В12, РР, Н, D, холін, залізо, калій, кальцій, фосфор, магній, алюміній, йод, марганець, мідь, молібден. І всіх цих мікроелементів практично вдвічі більше, ніж у коров’ячому молоці.

При яких захворюваннях потрібно пити молоко як допоміжний засіб при лікування?

Його рекомендують вживати при хворобах дихальних шляхів: запаленні легень, бронхіті, пневмонії, туберкульозі.

При захворюваннях печінки і жовчовивідних шляхів.

Рекомендовано вживати для правильного функціонування щитовидної залози та лікування зобу.

Рекомендують дітям після одного року для лікування і профілактики рахіту. Дорослим, які перенесли переломи кісток для кращого їх зростання, уникнення остеопорозу слід вживати по 200 мл. на день козяче молоко. Вітамін D3 та кальцій, який міститься у козячому молоці зміцнює кісткову тканину, допомагає зупинити де мінералізацію кісток.

При захворюваннях органів шлунково-кишкового тракту: гастриті, виразки шлунку, запаленні дванадцятипалої кишки, при дисбактеріозі кишківника рекомендують вживати козяче молоко натщесерце. У йог складі є лізоцим, який має регенеруючи та відновлювальну дію для тканин організму. Воно є гіпоалергенним, швидко нейтралізує дію соляної кислоти, яка міститься у шлунку, запобігає появі печії.

Козяче молоко активно використовується у косметології. Виробники лікувальної косметики цілими серіями випускають засоби по догляду за обличчям, тілом, волоссям, для лікування прищів, які мають у своєму складі даного виду молоко. Крім того, можна самостійно робити маски для тіла з козячого молока, ополіскувати ним волосся для зволоження, живлення шкіри вітамінами та мікроелементами.

Велика кількість калію у козячому молоці підтверджує його корисність людям із захворюваннями серцево-судинної системи. Калій та магній нормалізує серцевий ритм, допомагає вивести лишню воду з організму та натрій. А це вже користь для ще одного органу – нирок.

Загалом стакан козячого молока у холодну пору року зміцнює імунітет– знижується ризик захворіти на ГРВІ чи інші вірусні захворювання.

Козяче молоко можна вживати при дієтах з метою схуднення. По-перше, воно містить багато корисних речовин, потрібних організму особливо при дієтах. По-друге, воно хоч і досить жирне, проте ці жири повністю розщеплюються у травній системі, засвоюються практично повністю організмом і не відкладаються в організмі як жирові відкладення.

Вважають, що козяче молоко за своїм складом дуже нагадує грудне молоко матері, проте замінити його не може. Годуючим грудьми матерям варто також пити козяче молоко, їсти сир з цього молока, щоб відновити власний організм після пологів і забезпечити дитину корисними мікроелементами і вітамінами. Якщо немовля перебуває на штучному вигодовуванні, то як альтернатива молочним сумішам на основі коров’ячого молока, є дитячі суміші з козячим молоком.

Оцініть статтю