Лікування прикусу у дорослих: чому ніколи не пізно розпочати

Лікування прикусу у дорослих: чому ніколи не пізно розпочати Здоров'я

Кожна людина хоче мати гарну та здорову посмішку. Згідно зі статистикою, більш ніж у половини населення всієї земної кулі викривлені зуби у різних ступенях. Найоптимальнішим часом для виправлення прикусу вважається дитячий вік. Але не треба засмучуватися – рішення є.

Слід пам’ятати, що доросла людина має всі можливості усунути недоліки, пов’язані з посмішкою, що супроводжували її все дитинство і заважали відкрито посміхатися. Тому виправлення зубів у дорослих абсолютно реально.

Важливість виправлення прикусу у будь-якій віковій категорії

Викривлення зубів – це проблема не лише естетична, а й функціональна. Якщо зубний ряд нерівний, то це загрожує труднощами (ними необхідно займатися, питання тільки в часі та ступені). Коли верхня і нижня щелепа замикаються неправильно, дуже швидко стираються зуби, недостатньо ретельно пережовується їжа, спостерігається порушення дикції. Все це супроводжується скреготом зубів, головними болями та клацаннями при пережовуванні.

Читайте також: Лікування натоптишів на ногах: народні засоби і медицина

Ця проблема часто діагностується при:

  • спадковій схильності;
  • вагітності;
  • шкідливих харчових звичках у ранньому віці;
  • різних захворюваннях;
  • травмах щелепи чи відсутності зубів.

Виправляти прикус дуже важливо та обов’язково у будь-якому віці. Навіть якщо ви вже довго живете із кривим зубним рядом, то надалі виникнуть ускладнення та порушиться функціональність ротової порожнини. Після корекції прикусу суттєво покращаться мова та жування. Також це сприятливо позначиться на загальному стані здоров’я порожнини рота. Про багато хвороб можна забути раз і назавжди.

У будь-якому випадку слід звернутися до лікаря для призначення індивідуального лікування. Якщо в майбутньому проводити імплантацію або встановлення ортопедичних конструкцій, то неправильний прикус стане перешкодою, адже імпланти чи коронки зношуватимуться. Сучасна стоматологія пропонує велику кількість інноваційних методик для вирівнювання зубів, тому кожен зможе мати гарну усмішку незалежно від віку.

Як виправляється прикус

За відгуками користувачів та рекомендаціями ортодонтів найпопулярнішим і найдієвішим методом для вирівнювання прикусу вважаються брекети. Брекет-система складається із замочків, лігатур та дуг, за допомогою яких ефективно коригується положення зубного ряду.

Фіксація кожного брекета до зубів виконується на стоматологічний цемент. За допомогою лігатур прикріплюється дуга до замків. Їхня форма повністю відповідає правильному прикусу. Завдяки спільній роботі всіх елементів на зуби поступово розподіляється навантаження на зуби, і вони стають на необхідні місця.

Читайте також: Причини депресії у жінок

Як довго виправляється прикус?

Кожен термін виправлення прикусу різний і залежить від багатьох факторів. Якщо зубощелепна система вже сформувалася повністю (зазвичай після 25 років), то позбавитися цієї проблеми буде дещо складніше.

Щодо брекетів: при невеликих порушеннях, наприклад, скрученості зубів, вистачить і пів року. Коли ж діагностується складна ситуація, то брекети доведеться носити приблизно рік чи два. Однак, в кінцевому результаті ви отримаєте бездоганну посмішку та рівні, красиві зуби. Тому ніколи не пізно розпочати лікування, головне – звернутися до досвідченого та кваліфікованого фахівця з добрими відгуками.

Оцініть статтю