Лікування натоптишів на ногах: народні засоби і медицина

Лікування натоптишів на ногах Здоров'я

Багато людей страждають від натоптишів на стопах ніг, оскільки вони по-перше, створюють дискомфорт при ходінні, по-друге, бувають болісними, а по-третє, стопа має неестетичний вигляд. Натоптишами називають ущільнення шкіри, сукупність загрубілих клітин шкіри у вигляді сухих мозолів без стрижня, без чітко виражених контурів жовтуватого кольору. Найчастіше вони появляються на подушечці стопи, п’ятах, біля основи пальців або на великому пальці. Іноді в місцях локалізації натоптишів утворюються тріщини.

Причин появи натоптишів є кілька:

 • носіння незручного взуття, зокрема взуття на високих підборах. Збільшується навантаження на подушечки стопи, натирання у певних місцях, що провокує утворення натоптишів.
 • наявність плоскостопості, деформації і зміщення кісток стопи де відбувається підвищене навантаження на окремі частини стопи;
 • порушення обміну речовин, цукровий діабет із появою зайвої ваги, що створює значне навантаження на ноги;
 • підвищена пітливість шкіри стоп;
 • порушення кровообігу, варикозне розширення вен;
 • наявність грибкових захворювань.

Досить часто натоптиші на ногах появляються у людей, які професійно займаються бігом та танцями.

Читайте також: Що робити, якщо кровоточать ясна?

Деякі лікарі прослідковують наступну закономірність розміщення мозолів і натоптишів на у певних місцях з іншими захворюваннями. Наприклад, поява натоптишів в біля великого пальця ноги може вказувати про наявність гінекологічних захворювань у жінок, на зовнішніх краях стопи – про проблеми з хребтом, по краях п’ят – про хвороби суглобів, посередині п’ят – проблеми шлунково-кишкового тракту.

Лікування натоптишів на ногах

Якщо натоптиші з’являються регулярно, варто звернутися за консультацією до ортопеда, щоб виключити наявність плоскостопості, а ще він може назначити відповідні ортопедичні устілки. Крім того, слід відповідально поставитися до вибору взуття – воно не має тиснути, натирати ногу, бути м’ягким, і звісно, з натуральних матеріалів принаймні всередині пошитим бути. Багато красунь вважають, що краса потребує жертв і обирають взуття красиве, а про зручність не думають. Саме тому з цією проблемою в основному стикається жіноча половина людства. Оптимальна висота каблука – 4-5 см.

Щоб максимально знизити ймовірність появи натоптишів на ногах, потрібно регулярно відпочивати, знімати незручне взуття при перших ознаках дискомфорту, не допускати перенапруження. Крім того, важливо стежити за фігурою, оскільки зайві кілограми створюють додаткове навантаження на ноги. Потрібно правильно доглядати за стопами ніг, робити пом’якшувальні ванночки, користуватись кремом для ніг.

Якщо все-таки натоптиші Вам надокучають, то позбутись їх можна наступними методами:

 1. Розм’якшити ороговілі клітини шкіри на ступнях допоможе крем або мазь з вмістом саліцилової кислоти, a також екстрактів лікарських рослин (кератолітичний крем). Даний засіб від натоптишів потрібно нанести перед сном на уражене місце, уникаючи при цьому попадання на здорові ділянки шкіри, заклеїти лейкопластиром і залишити в такому стані на ніч. Зранку потрібно змити крем і акуратно попробувати потерту загрубілу шкіру пемзою. Кератолітичний крем має протизапальну, розм’якшуючу, антибактеріальну, протигрибкову дію.
 2. Для лікування натоптишів на ногах можна також використовувати спеціальні лейкопластири з антибактеріальними лікувальними вставками, які можна придбати у будь-якій аптеці.
 3. Видалення загрубілого натоптиша рідким азотом – кріодеструкція. Його використовують при наявності запущених натоптишів або мoзoлeй c глибоким стержнем.
 4. Хірургічний метод – видалення натоптишів шляхом оперативного втручання лікарів. Він напевно буде одним з найболючіших, та потребуватиме більше часу на загоєння ноги.
 5. Лазерний метод – видалення натоптиша за допомогою лазерного променя, який руйнує загрубілу тканину, не залишаючи видимих слідів. В результаті одного сеансу лазерної терапії мoжнo швидко і безболісно позбутися твердих мозолів.

Лікування натоптишів в домашніх умовах народними засобами.

Прикладання ріпчастої цибулі на ніч. Цибулю потрібно нарізати півкільцями і прикласти на натоптиш, і замотати поліетиленовою плівкою, і надіти зверху шкарпетку. Також розм’якшити натоптиш допомагають подрібнений часник. Після компресу ногу потрібно помити у теплій воді, нанести живлячий крем.

Для лікування натоптиша на нозі потрібно зірвати чистотіл і соком змастити місце загрубілої шкіри, а потім прикласти поліетиленову плівку і одягнути шкарпетку. Вранці ногу слід помити у теплій ванночці і потерти стопи пемзою. Для повного зникнення натоптишу потрібно робити кілька процедур.

Для лікування натоптиша також можна використати всім відомий цілющий алое. Листок алое потрібно розрізати навпіл впоздовж і прикласти до потрібного місця. Зафіксувати його можна лейкопластиром або поліетиленовою плівкою, і одягути шкарпетку. Найкраще ставити алое на ніч, а зранку зняти.

Читайте також: Які фізичні вправи корисні для літніх людей?

Розм’якшити загрубілу шкіру мoжна за допомогою камфорної олії – потрібно промокнути нею вату, прикласти до натоптиша і замотати поліетиленовою плівкою, зверху одягнути на ногу шкарпетку. Тримати компрес потрібно цілу ніч, а потім ногу ретельно помити.

Окрім прикладань, ноги потрібно відмочувати і допоможуть розм’якшити затверділі мозолі наступні ванночки:

Ванна з сіллю. У 2 л гарячої води розчинити 2 ст.л. солі. Потрібно відмочувати ноги біля 30 хв. Під час цієї ванночки слід постійно доливати гарячу воду, щоб вода не остивала. Після ванночки ноги потрібно сполоснути і знімати легенько огрубілу шкіру пемзою.

Ефективно розсмоктують натоптиші ванночки з підігрітої молочної сироватки. Після такої процедури слід змастити натоптиш гліцерином і оливковою олією.

Народні методи ефективні при поверхневих загрубіннях шкіри і не задавнених. Мозолі і натоптиші зі стержнями потрібно лікувати за назначенням лікаря. Також категорично не можна зрізати самостійно натоптиші, оскільки існує ризик серйозно травмувати ногу, занести інфекцію, усугубити ситуацію.

Оцініть статтю