Які фізичні вправи корисні для літніх людей?

Які фізичні вправи корисні для літніх людей? Здоров'я

Шкідлива звичка більшості літніх людей вести малорухливий спосіб життя призводить до швидкого розвитку численних вікових захворювань, що робить фізичні вправи особливо важливими для зміцнення здоров’я і підтримки гарної форми.

Особливо це стосується жінок старше 60 років, оскільки в цьому віці фізична активність може запобігти виникненню різних захворювань імунної системи, підвищити гнучкість тіла, розширити діапазон рухів, а також зміцнити здоров’я мозку і поліпшити розумову діяльність.

4 напрямки вікового фітнесу

Хочете виглядати молодшою (і відчувати себе так само) в порівнянні з однолітками, яких оточуючі вже називають бабусями? Ось 4 напрямки фізичних вправ, які найкращим чином підходять для зміцнення здоров’я літніх людей.

Йога

Останні 5-10 років йога користується особливою популярністю у жінок … і не дарма. Її переваги полягають у підвищенні гнучкості суглобів, зменшенні артритних болів і розслабленні, яке знижує кров’яний тиск і допомагає швидше заснути.

У йозі існують спеціальні вправи і пози для будь-якого віку, тому вам не варто хвилюватися, що ви не зможете наздогнати молодих. До того ж групи для занять йогою, зазвичай, набираються з урахуванням віку і фізичної підготовки.

Плавання

Плавання, як і йога, відноситься до розряду щадної фізкультури, яка, тим не менш, має масу переваг, таких як поліпшення балансу тіла, зняття нервової напруги і зменшення ризику розвитку остеопорозу.

Плавання також є відмінним вибором для літніх людей ще й тому, що воно не перевантажує суглоби. У багатьох басейнах і фітнес-центрах є спеціальні програми з плавання та аквааеробіки, розраховані на літніх відвідувачів.

Тай-Чі

Фізичні вправи далеко не завжди пов’язані з витривалістю і надмірним навантаженням. Наприклад, Тай-Чі більше нагадує розслаблюючу медитативну діяльність. Такі вправи найкращим чином підходять для літніх людей, які тільки почали займатися зміцненням свого здоров’я і нещодавно приступили до тренувань.

Заняття Тай-Чі допомагають позбутися артритних болів, знизити кров’яний тиск, підвищити концентрацію уваги і поліпшити розумову діяльність, що робить їх кращим вибором для пацієнтів з деменцією і хворобою Альцгеймера.

Спортивна ходьба

Звичайно, спортивну ходьбу складно віднести до таких фізичних вправ, як йога або Тай-Чі, тим не менш, вона є одним з дієвих способів оздоровлення організму і підвищення витривалості. Крім того, заняття ходьбою тонізують серцевий м’яз, зберігаючи його здоровим.

На відміну від інших фізкультурних напрямків, ходьбою не обов’язково займатися в групах, це можна робити індивідуально. Тому якщо у вашому місті немає секції спортивної ходьби, не впадайте у відчай і приступайте до самостійних занять.

Хочете уповільнити старіння і стати здоровішою? Тоді запам’ятайте, що роки не стоять на заваді фітнесу і фізичним вправам. Включивши невеликі навантаження в своє повсякденне життя, ви зможете постійно перебувати на піку форми і відчувати себе, як мінімум, на 10 років молодшою.

Оцініть статтю