Користь і шкода баранини

Баранина Здоров'я

Якщо ще зовсім недавно на ринку різні види м’яса купувалися практично в однакових кількостях, то останнім часом в м’ясних рядах серед покупців відзначається підвищений попит саме на баранину. Виникає питання: чому? Чим можна обгрунтувати таку пристрасть?

Спробуємо відповісти на ці питання, вивчивши питання «в чому ж користь і шкода баранини?».

Користь баранини

Користь баранини на відміну від свинини полягає в більш низькому вмісті жиру, що говорить про більшу користь баранини, ніж свинини. До того ж і холестерину в баранині дуже мало.

Читайте також: Сонцезахисний крем дітям: інструкція для батьків

Знову-таки користь баранини в її складі: магній, йод, калій, залізо, комплекс вітамінів групи B. Словом, баранина містить масу необхідних для організму поживних речовин. Невіднятна частина баранини — баранячий жир при внутрішньому вживанні є унікальним профілактичним засобом боротьби з простудними вірусними захворюваннями. Завдяки великій кількості заліза, бараняче м’ясо сприяє поліпшенню складу крові й лікуванню анемії.

Не можна не згадати й про користь баранини в дієтичному харчуванні. Вхідна до складу цього м’яса речовина лецитин нормалізує правильний обмін холестерину в організмі. Саме тому баранина часто є складовою деяких видів дієт. Тим більше, що регулярне вживання цього виду м’яса позитивно позначається на травленні.

Шкода баранини

Шкода баранини практично нічим не відрізняється від шкоди будь-якого іншого виду м’яса. Тобто вживання у величезних кількостях будь-якого м’яса призводить до розвитку склерозу та ожиріння. Не є винятком і баранина. Не бажано їсти баранину літнім людям, особливо за наявності артриту, оскільки баранячі кістки містять бактерії, що сприяють прогресуванню даного захворювання. У цьому-то і полягає шкода баранини для людей похилого віку.

Читайте також: Що відбувається з вашим тілом, коли ви кидаєте палити

Варто згадати про шкоду баранини в плані захворювань судин і серця, тому як до складу цього м’яса входять небезпечні для згаданих частин людського організму ліпіди. Щоб убезпечити організм від них, слід м’ясо попередньо знежирити: м’ясний сік, що утворюється в процесі готування виливати й не доповнювати м’ясну страву вершковим маслом (краще замінити його рослинним). А як гарнір використовувати овочі. Це допоможе захистити судини від негативного впливу баранячого м’яса.

Як видно з уже сказаного користь і шкода баранини знаходяться в різних вагових категоріях, оскільки користі все ж набагато більше, ніж шкоди. Головне — помірне споживання даного продукту.

Оцініть статтю