Хвороби, що переносяться кліщами: симптоми

Хвороби, що переносяться кліщами Здоров'я

Різноманітність збудників, якими кліщ може «нагородити» людину, вражаюча. Не всі віруси смертельні і дуже небезпечні, але раніше, коли медицина не була на такому високому рівні як зараз, люди вмирали і страждали від страшних потворностей все своє життя. Власне, список хвороб, які переносять кліщі, створений без розрахунку ієрархії в смертності чи небезпеці. Майже кожна при бездіяльності призведе до найстрашніших наслідків, тому тяжкість того чи іншого захворювання можна оцінити тільки по часу зараження і заходам, які приймаються в той чи інший час.

Читайте також: Чому з’являються плями на обличчі?

З майже 50 тис. відомих науці видів кліщів для людей і тварин небезпечні лише три: іксодові, аргасові і гамазові. Найбільш часта причина бід – іксодові кліщі, які активізуються два рази на рік: з квітня по травень і з серпня по вересень (на півдні Росії – з квітня по серпень).

Симптоми найбільш поширених захворювань, які переносять кліщі

Далі в таблиці наведені симптоми найбільш поширених захворювань, які переносять кліщі.

ЗахворюванняСимптомиНебезпека
Кліщовий вірусний енцефалітНадзвичайно різноманітні. Як правило, слабкість у кінцівках, м’язах шиї, оніміння шкіри обличчя та шиї. Озноб, температура до 40 градусів.Важке ураження центральної нервової системи
Моноцитарний ерліхіоз людини (МЕЛ)Лихоманка, температура, озноб, головний біль, слабкість, втрата апетиту. Можливі висипання, біль у животі, блювота та діарея.Шкіра, печінка, центральна нервова система, кістковий мозок. У групі ризику – діти та особи старше 40 років.
Гранулоцитарний анаплазмоз людини (ГАЛ)Раптове підвищення температури, озноб, слабкість, головні, м’язові болі, та інші симптоми, що нагадують гостру фазу грипу. Біль у горлі, першіння і кашель.Вірус проникає всередину білих кров’яних тілець (гранулоцитів) та розноситься по всьому організму. Знижується опірність організму інфекції, викликає запальні процеси в багатьох внутрішніх органах.
Інфекційний кліщовий бореліоз (хвороба Лайма)Поява червоної плями на місці укусу кліщаЦентральна нервова система, опорно-руховий апарат і серце. Ураження шкіри
Кримська геморагічна лихоманка (КГЛ, Крим-Конго)Лихоманка, множинні кровотечі (носові, маткові, на місцях ін’єкцій)Загальна важка інтоксикація, уражається ендотелій судин, збільшується їх проникність, розвивається геморагічний діатез – крововиливи на шкірі, слизових оболонках, внутрішніх органах
ТуляреміяЛихоманка, різкі головні болі, порушення сну, проноси, виснаження, рясний нічний піт, набрякання і болючість лімфатичних вузлів (поблизу місця проникнення інфекції)Вражає лімфатичні вузли, шкірний покров, іноді очі і легені. Інфекція проходить на тлі вираженої інтоксикації.
Поворотний кліщовий тифПідвищення температури, нудота, блювання, головний біль, жар, озноб, біль у суглобах і м’язах.Небезпечні ускладнення – міокардит і запальні ураження очей, інфаркти і абсцеси селезінки, дерматит, пневмонія, тимчасові паралічі і парези, різноманітні психічні порушення від сутінкової свідомості до маніакальних станів.
Ку-лихоманкаГоловний біль, болі в попереку, м’язах, суглобах, почуття розбитості, сухий кашель, пітливість, втрата апетиту, порушення сну.Уражаються легені, селезінка та печінка.
Кліщовий висипний тиф північної АзіїНа голові, шиї, плечовому поясі з’являються щільні хворобливі здуття, покриті коричневою скоринкою. Набрякають лімфатичні вузлиБрадикардія, гіпотензія, знижується пульсовий тиск, відзначається помірно виражений міокардит.
Астраханська плямиста лихоманкаЛихоманка, слабкість, головний біль, висипання – рожеві плями, іноді на піднесеній підставі, від 5 до 15 мм в діаметрі. У центрі – точкове пошкодження (ерозія), потім покривається темно-коричневою скоринкоюПневмонія, бронхіт, флебіти, гострі порушення мозкового кровообігу. Ураження центральної нервової системи.
Оцініть статтю