Чому з’являються плями на обличчі?

Чому з’являються плями на обличчі? Здоров'я

Проблема плям на обличчі стосується не тільки жінок, але й чоловіків. Хоча у прекрасної половини людства ймовірність зіткнутися з нею набагато більше, виходячи з того, яка кількість декоративної косметики кожен день «вкладається» на їх ніжні личка. Привести до появи плям можуть різні збудники.

Не підходить косметика

Червоні плями можуть свідчити про алергічної реакції. Крім почервоніння, на шкірі обличчя може бути лущення, свербіж та інші неприємності. Відразу ж згадуєте про те, чи не вводили ви новий косметичний засіб у використання, причому, мова йде не тільки про косметику, а й про засоби по догляду за шкірою, шампуні, креми і гелі для вмивання. Крім того, слід подумати про те, чи не з’являвся у вашому раціоні якийсь новий продукт, який міг призвести до виникнення алергічної реакції.

Сонячні промені також могли викликати появу плям на шкірі обличчя. Їх можна вилікувати, але від плями від алергії, які не зникають після того, як ви вирахували і прибрали джерело висипки, повинні насторожити. З ними допоможе впоратися спеціальний крем. Крім того, плями можуть свідчити про, так звану, холодову алергії. Суха шкіра в морозний період іноді так реагує на стан навколишнього середовища. Слід пам’ятати, що креми від алергічних реакцій містять гормони, а значити консультації з фахівцем не минути.

Організм подає сигнали

Червоні плями можуть бути сигналами організму, який страждає від чогось, будь то захворювання або нестача вітамінів і мінералів. Тут замазування тональником не пройде. Треба шукати причину, а після того, як вона буде знайдена, вирішувати проблему.

Якщо ви виключили з раціону алергени, до яких відносяться яскраві фрукти, цитрусові, шоколад, копченості, деякі борошняні продукти з додаванням дріжджів, а плями не проходять, шкіра просто кричить про наявність проблеми.

Медики нагадують, що поява плям може спровокувати шкірна хвороба або вірусна інфекція. Вони можуть свідчити про порушення в судинної, ендокринній, імунній системах. У такому разі не обійдешся без допомоги та діагностики. Сверблячка, роздратування і плями на обличчі можуть сигналити про проблеми з шлунково-кишковим трактом. У такому випадку, з раціону виключаються смажені, жирні та копчені продукти. Щоб прибрати плями лікарі призначають вітамінізовані мазі. Вони зменшують свербіння, посилюють імунітет, допомагають вашій шкірі швидше адаптуватися до умов навколишнього середовища, усувають запалення. При виборі такої мазі слід бути акуратними, неправильний підбір в силах спровокувати посилення плям.

Профілактика появи плям на обличчі

Перша і обов’язкова умова — здорове харчування. Завдяки дотриманню даного пункту виключаються алергени в їжі, жирні та копчені продукти. що не викликають проблем з травленням, і все це не відбивається на вашому обличчі.

Друга умова — вчасно лікувати захворювання. Причому, не тільки шкірні, але і будь-які. Банальне ГРВІ може «вилізти» плямами на вашому обличчі.

Третій пункт — дотримання гігієни. Вчасно позбавляємося від косметики, пилу та іншого, що може забити ваші пори, порушуючи шкірний покрив.

Не використовувати гарячу воду під час вмивання — четверта умова.

Косметологи радять під час морозів відмовитися від зволожуючих кремів, використовуючи спеціально підготовлену для холодної погоду косметику.

Оцініть статтю