Дієта Dash – ефект і загальні принципи

Дієта Dash Здоров'я

Чи знаєте ви, що можна знизити кров’яний тиск без таблеток? Безліч досліджень уже підтвердили, що дієта Dash (дієтичні підходи до лікування гіпертонії), багата на фрукти, овочі та маложирні молочні продукти (таким чином вдається зменшити вміст насичених і загальних жирів), допомагає істотно знизити артеріальний тиск. Дотримання цієї системи харчування, вперше опублікованої 1997 року, не тільки дає змогу позбутися проблем із високим тиском, а й знижує ризик інсульту та серцево-судинних захворювань.

Дієта Dash

Деякі особливості: ефект зниження кров’яного тиску сильніше виражений в осіб із м’якою гіпертензією та у представників деяких етнічних груп (наприклад, в афроамериканців). А безсольовий варіант дієти Dash чинить ще більший вплив на кров’яний тиск.

Ефективність цієї дієти не менша, ніж у деяких ліків, що знижують артеріальний тиск у людей з м’якою гіпертонією. (Важливо, якщо ви приймаєте ліки, не припиняйте робити цього, просто наступного разу дайте вашому лікареві знати, що ви почали харчуватися по-іншому).

Читайте також: Аденоїди у дітей: симптоми і методи лікування

Дослідники підрахували, що якби всі американці дотримувалися Dash-дієти, то частота випадків хвороб серця була б знижена на 15%, а інсультів – на 27%. Це означає, що щорічно в країні серцевих нападів було б менше на 225,000, а інсультів – на 100,000 випадків.

Приголомшливий ефект

Дієта Dash багата на фрукти, овочі та маложирні молочні продукти, цільні злаки, рибу, птицю і бобові. Вона також містить мало солі та натрію. Найкраще, якщо у вашому раціоні будуть присутні звичайні продукти, які легко знайти в магазині, і прості страви. Дієта ґрунтується на певній кількості щоденних порцій з різних харчових груп – наприклад, 2-3 порції нежирних молочних продуктів і від 8 до 10 порцій фруктів та овочів щодня. Дотримання цих норм харчування буде корисним абсолютно всім, тому їх можна порекомендувати дотримуватися в будь-якому разі, навіть якщо у вас не спостерігається високого кров’яного тиску!

Читайте також: Лікування грипу та ГРВІ

Не зрозуміло, який компонент з Dash-дієти відповідає за ефект зниження артеріального тиску. Тут багато продуктів із високим вмістом кальцію, калію та магнію, а також клітковини та білка, які пов’язані зі зменшенням ризику високого кров’яного тиску та інсульту. Однак, коли ці компоненти вживаються окремо, ефект уже не виглядає настільки дивовижним. Користь від дієти Dash, ймовірно, походить від сукупного впливу цих поживних речовин та інших корисних компонентів у харчових продуктах. Також важливим є дотримання балансу і послідовності вживання продуктів з усіх п’яти харчових груп.

Оцініть статтю