Аденоїди у дітей: симптоми і методи лікування

Аденоїди у дітей Здоров'я

Частий нежить, кашель, дихання ротом у дітей не завжди викликають у батьків підозри, оскільки вони думають, що це наслідок контакту їхньої дитини з іншими хворими дітками, прояв алергії, тощо. Проте не підозрюють, що такі постійні симптоми можуть свідчити про захворювання аденоїдів. Простими словами – у дитини може бути запалення аденоїдів, які затрудняють дихання, призводять до поганого апетиту, втомлюваності та дратівливості.

Похрапування дитини під час сну є також ознакою проблеми з дихальними шляхами і часто  цією проблемою є аденоїди.

Якщо вчасно їх не вилікувати, то, як і в більшості захворювань, виникають ускладнення, які можуть супроводжувати дитину і в дорослому житті.

Звісно, що кожна пересічна людина не знає що таке аденоїди, тому не завжди приділяє увагу постійним виділенням з носа, хропінню, першінню в горлі, тощо. Спробуємо пояснити суть захворювання.

Що таке аденоїди у дітей?

Окрім лімфоїдної тканини піднебінних мигдаликів, які всім відомі, існує ще один лімфоїдний мигдалик, який знаходиться у склепінні носоглотки. У разі гіпертрофії мигдаликів чи при запаленні лімфоїдної тканини, утрудняється дихання, аденоїди збільшуються і можуть повністю закривати вхід до носоглотки, через що дихання носом практично неможливе. Ця стадія є запущеною і лікувати приходиться хірургічним методом. Також при тривалому захворюванні можлива деформація обличчя у дитини, спричинена диханням через рот. Форма лиця стає видовженою, верхня щелепа частково може виступати за нижню. Постійне дихання ротом може в деяких випадках призвести до деформації грудної клітки у дитини.

При наявності аденоїдів діти дуже часто хворіють на ГРЗ, інфекція може поширитись на органи слуху, зору, легені, трахею. Тобто мигдалики вже є скупченням хвороботворних бактерій, які при зниженні імунітету, призводять до багатьох хвороб.

Наявність аденоїдів впливає і на нервову систему, серцево-судинну систему, травну систему. Все це пояснюють застійними явищами і поганому відтоку венозної крові і лімфи.

Розрізняють 3 ступеня аденоїдиту, і тільки ЛОР в залежності від стадії захворювання та віку дитини, приймає рішення про методи лікування.

Буває, що після хірургічного видалення аденоїдного мигдалика, тканина може знову розростись, що прийдеться їх лікувати повторно.

Сучасна медицина постійно вдосконалює методи лікування аденоїдів, і сьогодні застосовують досить ефективні комбіновані методи лікування без операції. До таких методів відноситься промивання носової порожнини спеціальними розчинами в комплексі з застосуванням лазеротерапії. Промивання допомагає позбутися слизу та вбити хвороботворні мікроорганізми, а вплив лазера призводить до зняття запалення і набряку. Це комбінують з медикаментозними препаратами і правильно підібраними гомеопатичними препаратами.

Важливо займатися зміцненням імунітету дитини, регулярно перевіряти здоров’я дитини, здавати аналізи крові, не займатись самолікуванням, а звернутись до хорошого спеціаліста, що також немаловажно!

Оцініть статтю