Аденоїди у дітей: симптоми і методи лікування

Аденоїди у дітей Здоров'я

Частий нежить, кашель, дихання ротом у дітей не завжди викликають у батьків підозри, оскільки вони думають, що це наслідок контакту їхньої дитини з іншими хворими дітками, прояв алергії, тощо. Проте не підозрюють, що такі постійні симптоми можуть свідчити про захворювання аденоїдів. Простими словами – у дитини може бути запалення аденоїдів, які затрудняють дихання, призводять до поганого апетиту, втомлюваності та дратівливості.

Похрапування дитини під час сну є також ознакою проблеми з дихальними шляхами і часто  цією проблемою є аденоїди.

Якщо вчасно їх не вилікувати, то, як і в більшості захворювань, виникають ускладнення, які можуть супроводжувати дитину і в дорослому житті.

Читайте також: Дивовижні властивості горіха макадамія

Звісно, що кожна пересічна людина не знає що таке аденоїди, тому не завжди приділяє увагу постійним виділенням з носа, хропінню, першінню в горлі, тощо. Спробуємо пояснити суть захворювання.

Що таке аденоїди у дітей?

Окрім лімфоїдної тканини піднебінних мигдаликів, які всім відомі, існує ще один лімфоїдний мигдалик, який знаходиться у склепінні носоглотки. У разі гіпертрофії мигдаликів чи при запаленні лімфоїдної тканини, утрудняється дихання, аденоїди збільшуються і можуть повністю закривати вхід до носоглотки, через що дихання носом практично неможливе. Ця стадія є запущеною і лікувати приходиться хірургічним методом. Також при тривалому захворюванні можлива деформація обличчя у дитини, спричинена диханням через рот. Форма лиця стає видовженою, верхня щелепа частково може виступати за нижню. Постійне дихання ротом може в деяких випадках призвести до деформації грудної клітки у дитини.

При наявності аденоїдів діти дуже часто хворіють на ГРЗ, інфекція може поширитись на органи слуху, зору, легені, трахею. Тобто мигдалики вже є скупченням хвороботворних бактерій, які при зниженні імунітету, призводять до багатьох хвороб.

Наявність аденоїдів впливає і на нервову систему, серцево-судинну систему, травну систему. Все це пояснюють застійними явищами і поганому відтоку венозної крові і лімфи.

Розрізняють 3 ступеня аденоїдиту, і тільки ЛОР в залежності від стадії захворювання та віку дитини, приймає рішення про методи лікування.

Буває, що після хірургічного видалення аденоїдного мигдалика, тканина може знову розростись, що прийдеться їх лікувати повторно.

Читайте також: Чому я не можу завагітніти?

Сучасна медицина постійно вдосконалює методи лікування аденоїдів, і сьогодні застосовують досить ефективні комбіновані методи лікування без операції. До таких методів відноситься промивання носової порожнини спеціальними розчинами в комплексі з застосуванням лазеротерапії. Промивання допомагає позбутися слизу та вбити хвороботворні мікроорганізми, а вплив лазера призводить до зняття запалення і набряку. Це комбінують з медикаментозними препаратами і правильно підібраними гомеопатичними препаратами.

Важливо займатися зміцненням імунітету дитини, регулярно перевіряти здоров’я дитини, здавати аналізи крові, не займатись самолікуванням, а звернутись до хорошого спеціаліста, що також немаловажно!

Оцініть статтю