Чому я не можу завагітніти?

Чому я не можу завагітніти? Здоров'я

За останніми даними центрів з контролю та профілактики захворювань тільки в Америці сім мільйонів жінок борються з безпліддям. Якщо у вас ті ж самі проблеми, нам не складно уявити, як щомісяця руйнуються ваші надії, коли тест на вагітність не показує позитивного результату.

5 основних причин безпліддя

Чому я не можу завагітніти? На жаль, таке питання задають собі багато жінок. Можливо, ви просто не потрапляєте на овуляцію… А раптом ситуація набагато серйозніша? Сьогодні ми розкриємо 5 основних причин, які поки не дають багатьом жінкам мати дітей, і розповімо про деякі способи боротьби з безпліддям.

Читайте також: Сім правил здорового серця

1. Синдром полікістозних яєчників (СПКЯ)

СПКЯ є однією з найпоширеніших гормональних проблем у жінок репродуктивного віку. Це основний фактор, що впливає на овуляцію, через який не виходить завагітніти. На сьогоднішній день немає ліків, які могли б впоратися з синдромом полікістозних яєчників, але існує декілька способів, які можуть придушити цей синдром. Один з них і, мабуть, самий основний – це здорове харчування та регулярні фізичні вправи. Саме такий спосіб життя допоможе відновити дисбаланс статевих гормонів, оптимізувати здатність вашого організму підтримувати регулярний менструальний цикл та швидко схуднути. На додачу до фізичних вправ можна використовувати медичні препарати, що містять кломифен, метформін і гонадотропіни, які стимулюють виникнення овуляції.

2. Ендометріоз

Ендометріоз – це захворювання, при якому маткова тканина починає рости поза маткою, через що теж не вдається завагітніти. Відмінними рисами цієї недуги є больові відчуття і сильна кровотеча під час менструального циклу. Лікувати ендометріоз потрібно комбіновано: за допомогою ліків і хірургічного втручання.

Нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП) і гормони (прогестин і гонадотропін), що містяться в протизаплідних пігулках, можуть допомогти від сильних болів і зупинити розростання ендометріозу, але вони не зможуть загоїти вже наявні рубці. Для цього проводяться лапароскопічні операції, під час яких видаляються (випалюються) тканини ендометріозу, що виробляють токсичні речовини, які негативно впливають на сперму та розвиток ембріона.

3. Вік

Останні феміністичні тенденції призводять до того, що більшість жінок не хочуть замислюватися про вагітність до 30 або 40 років, хоча в цьому віці багато з них вже можуть відчувати серйозні труднощі з репродуктивністю. Адже широко відомо, що вік яйцеклітини є найважливішим чинником, який визначає успіх здорового зачаття. Якщо в проміжку між 30 і 40 роками у вас не виходить завагітніти – потрібно пройти ряд простих тестів, таких як АМГ і ФСГ аналізи крові та дослідження фолікулів за допомогою ультразвуку, які багато чого розкажуть про здоров’я ваших яєчників і, відповідно, покажуть ваші шанси успішного дітонародження.

 4. Невиявлені медичні проблеми

Багато жінок не знають, що цукровий діабет або захворювання щитовидної залози можуть призвести до безпліддя. Експерти репродуктивної медицини рекомендують пацієнткам наполягати в лікувальних установах на більш детальному вивченні їх аналізів крові, за допомогою яких можна виявити потенційні проблеми і вчасно зайнятися їх лікуванням. Більшість загальних факторів, які не дають завагітніти – це порушення функції щитовидної залози (гіпотеріоз), ожиріння і куріння. Обов’язково поставте до відома вашого лікаря, якщо вважаєте, що вагітність не настає в результаті певного способу життя або якихось специфічних моментів, відомих тільки вам. У цьому випадку, фахівець вирішить, чи впливають ті чи інші ваші звички на здатність до зачаття.

5. Недостатня кількість сперматозоїдів

Ви пройшли всі можливі тести, але доктор так і не знайшов жодних медичних причин, які б могли перешкоджати вашій вагітності? Тоді причиною безпліддя може бути ваш чоловік. Якщо у нього виробляється недостатня кількість сперматозоїдів або їх рухливість занадто низька, шанси завагітніти різко знижуються. Але не варто засмучуватися. У більшості випадків для збільшення кількості сперми і рухливості сперматозоїдів призначається однакове лікування, яке призводить до успішного зачаття.

Читайте також: Вітамінна недостатність – весняний гіповітаміноз

Буває так, що чоловіки позбавляються цієї проблеми навіть без медичного втручання. Але якщо вагітність не настає, можна зробити внутрішньоматкову інсемінацію (ВМІ). Це проста і недорога процедура, під час якої зразки концентрованої сперми чоловіка вводяться в матку ближче до яйцеклітини, що само собою збільшує шанси стати щасливою матусею. Більш важкі аномалії сперми дуже успішно усуваються за допомогою сучасних передових процедур. Наприклад, можна зробити екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ) за допомогою інтрацитоплазматичної ін’єкції сперматозоїда.

Оцініть статтю