Чим ми ризикуємо, зловживаючи алкоголем?

Чим ми ризикуємо зловживаючи алкоголем Здоров'я

Теми алкоголю і віку багато в чому пов’язані. Спочатку ми чекаємо, коли станемо дорослими, щоб пити його легально, але з роками розуміємо, що він може зістарити нас швидше, ніж цього хотілося б. Розпивання міцних напоїв надає пряме вплив на організм і ваше психічне здоров’я, і чим старше стає людина, тим швидше настають наслідки.

Зневоднення

По мірі того як ви стаєте старше, у вашому тілі стає менше води і з не зовсім зрозумілих причин — ви також починаєте рідше відчувати спрагу. Це збільшує ймовірність зневоднення. Якщо до того ж употребять алкоголь, який сприяє виведенню води з організму, це ще більше підвищить ймовірність зневоднення.

Читайте також: 4 ранкових звички для високопродуктивного робочого дня

Суха шкіра

З віком наша шкіра стає тонше і сухіша. Це природний процес, званий внутрішнім старінням, і його неможливо контролювати. Зовнішнє старіння — це коли ваша шкіра старіє швидше, ніж варто було б, навколишнього середовища і вашого способу життя. Ось тут-то і з’являється алкоголь — він зневоднює і сушить шкіру. Ви можете уповільнити цей процес, випиваючи менше і рідше.

Ослаблення життєво важливих органів

Алкоголь може погано вплинути на роботу деяких життєво важливих органів і прискорити їх старіння. Хоча підвищення ймовірності цирозу (необоротне ушкодження печінки) стосується в першу чергу тих, хто регулярно зловживає, навіть помірне вживання алкоголю може призвести до таких проблем, як ожиріння печінки. Це також може ускладнити роботу нирок.

Погіршення роботи мозку

Кожен алкогольний напій потрапляє «прямо вам в голову» або, принаймні, у ваш мозок. Пияцтво протягом тривалого часу може призвести до скорочення клітин мозку і деякими типами деменції. Симптоми цього стану включають погіршення розсудливості, організованості або емоційного контролю, проблеми зі збереженням концентрації та пам’яттю.

Ослаблення імунної системи

Алкоголь може погано вплинути на здатність вашого тіла боротися з небезпечними для життя захворюваннями, такими як туберкульоз або пневмонія. Особливо серйозно до цього потрібно ставитися літнім людям.

Ослаблення імунної системи

Хвороби серця

У червоному вині є антиоксиданти, звані поліфенолами, які можуть підвищити рівень холестерину і захистити кровоносні судини. Деякі дослідження показують, що якщо ви п’єте його в помірних кількостях (близько однієї склянки в день), це може бути корисно для вашого серця. Але зловживання може призвести до прискореного серцебиття і високого тиску. Так що, якщо ви не п’єте, краще не починати.

Посилення вже наявних проблем

Алкоголь може не тільки підвищити ймовірність захворювання з віком, але і посилити загальні медичні проблеми. Дослідження показують, що любителі алкоголю сильніше і частіше страждають від остеопорозу, діабету, високого кров’яного тиску, інсульти, виразки, втрати пам’яті і поведінкових розладів.

Зміна дії та ефективності ліків

Чим старше ви стаєте, тим довше алкоголь залишається у вашому організмі. Так що потрібно бути особливо обережним під час прийому ліків. Поєднання алкогольних напоїв з медикаментами може призвести до серйозних побічних ефектів. Наприклад, вживання алкоголю разом з аспірином може підвищити ймовірність виникнення проблем зі шлунком або внутрішньої кровотечі. Змішування його з деякими снодійними, знеболювальними або психотропними препаратами може бути небезпечним для життя.

Читайте також: Користь і шкода баранини

Підвищення ймовірності падіння і переломів

Зламані в результаті падіння кістки — серйозна проблема для здоров’я літніх людей. Пияцтво може підвищити ймовірність виникнення цієї проблеми. Це тому, що алкоголь погано впливає на рівновагу. З часом зловживання також може пошкодити мозок — область мозку, яка відповідає за баланс і координацію.

Можна пити, але …

Як і в більшості випадків, ключовим моментом є помірність. Людям старше 65 років, які не приймають ніяких ліків, можна в середньому пити не більше одного келиха/чарки на день (сім на тиждень) і не більше трьох за один присід. Поговоріть зі своїм лікарем, щоб точно дізнатися, які дози будуть конкретно для вас безпечними.

Оцініть статтю