4 ранкових звички для високопродуктивного робочого дня

4 ранкових звички для високопродуктивного робочого дня Корисні поради

Можна стверджувати, що ранки — це найважливіша частина дня. Вони можуть підштовхнути нас до дня, наповненого продуктивністю і натхненням, або викликати наші найгірші інстинкти та привести в день, наповнений хаосом і тривогою. В результаті формування здорових ранкових звичок може бути невіднятною частиною нашої індивідуальної формули успіху.

Слід визнати, що ситуація у всіх різна, і кожен день насправді унікальний, тому мета не полягає в тому, щоб розробити сценарій, який обмежує або надмірно наказує. Замість цього зробіть крок назад і запитайте себе, чи працює ваш ранок на вас, і якщо ні, то розгляньте можливість прийняти деякі з цих здорових ранкових звичок.

Звичка № 1 – Прокидатися на 15 хвилин раніше

Коли ми не приділяємо достатньо часу вранці, ми постійно поспішаємо, і це занепокоєння залишається з нами цілий день, виснажуючи нашу розумову гру та загальну продуктивність. Частина ранкового балансування — це не тільки керування собою, але і нашими дітьми, тваринами чи ким-небудь ще в родині, хто також може готуватися до нового дня, так що додаткові 15 хвилин “особистого часу” або часу на підготовку дійсно можуть мати величезне значення. П’ятнадцять хвилин можуть здатися мало важливими, але ранкові хвилини здаються якось вдвічі значущими.

Читайте також: Кажуть, що мед з корицею корисний для здоров’я, але ви не знаєте про це

Деякі можуть використовувати їх для силових тренувань перед тим, як стрибнути в душ, в той час, як інші можуть віддати перевагу прийняттю розкішного душу, обдумуючи майбутню презентацію. Декому може бути корисним використовувати час для медитації або молитви, в той час, як інші можуть віддати перевагу виділенню часу на те, щоб зібрати відмінний здоровий обід для дітей, слухаючи  наснажливий подкаст. Головне — уникати спокуси прокинутися, не встигаючи вранці витратити час, а натомість дайте собі додаткові 15 хвилин — ви будете раді, що зробили це.

Звичка № 2 – Фізичні вправи

Як ви могли здогадатися, багато успішних спортсменів розпочинають свій день з фізичних вправ. Стаття “Гарвардський бізнес-огляд. Регулярні фізичні вправи — це частина вашої роботи” посилається на перелік переваг вправ, включаючи покращену концентрацію уваги, чіткішу пам’ять, тривалу розумову витривалість, посилену креативність, швидше навчання та зниження стресу. Джош Кивенко, директор з маркетингу компанії Lifesize, що виробляє відеоконференції 4K, наполягає: «Безумовно, моя звичка №1 в області продуктивності виходить на перший план — коли я насправді це роблю». Точно так само голова SolarWinds Ліз Біверс звеличує переваги раннього підйому для швидкого тренування в гаражі чи пробіжки по околицях. “Попри те, що зростає кількість людей, які додають стоячі столи до своїх домашніх кабінетів, я вважаю, що ранкова зарядка для вивільнення ендорфінів — це чудовий спосіб очистити голову на весь день”.

Незалежно від того, містить ваш спосіб життя повноцінну ранкову зарядку чи короткі 20-хвилинні прогулянки, дослідження показують, що навіть помірні тренування постійно дають помітний приріст продуктивності. “Вам не потрібно брати участь в інтенсивних заняттях CrossFit, щоб отримати користь від вправ”, – наполягає керуючий партнер Working Simply, Inc. Карсон Тейт. “Також підійдуть вправи низької інтенсивності, такі як ходьба та силові тренування. Ваш рівень енергії — це основа, яка визначає, скільки ви можете зробити за день, тому рухайтеся, якщо хочете швидко завершити наступний проєкт.”

Звичка № 3 – Записувати свої 2-3 щоденні цілі

Ще одна перевага включення деяких вправ у повсякденне життя полягає в тому, що вони часто стимулюють творче мислення. Мої ранкові пробіжки часто створюють простір для мого мозку, щоб нагадати мені про те, що я забув, змінити моє мислення про конфліктну ситуацію або стимулювати творчі ідеї про те, як розв’язати проблему.

Читайте також: Здача аналізів на дому – комфорт і економія часу

Важливо негайно використовувати ці розумові прозріння, задокументувавши їх, щоб вони могли послужити основою для нашого плану на день. Хоча у більшості з нас є якесь докладний розклад або список справ, дуже важливо виробити звичку визначати лише кілька (в ідеалі 2-3) ключових цілі на день. Вони можуть включати виправляння електронного листа для запуску завдання або проєкту (щоб пізніше уникнути браку часу), виділення критичного «часу для роздумів», щоб зосередитися на важливому питанні, якому занадто довго не приділяли уваги, або навіть знайти час, щоб зв’язатися з тим, кому ви збиралися подзвонити протягом декількох місяців.

Уникайте складання надмірно амбіційного списку випадкових завдань, через які в кінці дня ви можете відчути себе невдахою і спустошеними. Замість цього, записуючи лише кілька ключових пріоритетів, ви підсилюєте почуття зосередженості протягом дня. Ківенко починає свій день з перегляду свого списку дій і визначення того, як виглядає успіх у цей день. Директор з науки про людей в 15Five Кортні Бігон припускає, що зосередження уваги на меншій кількості занять дійсно може підвищити продуктивність.

“Згідно з дослідженнями, співробітники, які розставляють пріоритети й обирають види діяльності, на яких потрібно зосередитися, і направляють на них всі свої зусилля, в середньому отримують на 25% більше результатів, ніж ті, хто займався багатьма справами”, – наполягає Бігоні. Дійсно, визначення наших 2-3 щоденних цілей рано вранці спонукає нас заздалегідь планувати свої дні (замість рефлексивної відповіді на перший лист, який ми бачимо), а також викликає почуття задоволення в кінці дня, коли ми дійсно досягаємо їх.

Звичка № 4 – Практикувати вдячність

Є багато способів практикувати вдячність — молячись, повторюючи надихаюче повідомлення або надсилаючи лист з подякою. Однак, коли ви вирішите це зробити, включення подяки у свій ранковий режим може підняти ваш настрій на день. “Наука показала, що практика подяки сприяє позитивним емоціям, добробуту і здоров’ю, і допомагає протидіяти упередженості до негативу”, – пояснює Бігоні.

“Подяку можна практикувати наодинці (наприклад, рахуючи по три хороших справи кожен день) або у взаємодії з іншими (відправивши записку з подякою).” Дійсно, цю звичку можна поширити на найближчих людей. Наприклад, попросіть всю сім’ю поділитися чимось, за що вони вдячні, під час сніданку. Сьюзан Ходжкінсон, виконавчий тренер і автор книги «Мислення гідності», ділиться: “У понеділок вранці я відправляю принаймні одного листа з подякою клієнту, наставнику, члену сім’ї або колезі, який, як я вважаю, піднімає мені настрій і викликає у мене почуття вдячності до кінця тижня “.

Читайте також: 8 причин, через які ви весь час відчуваєте голод

Внаслідок безпрецедентного рівня безробіття, загальних стресових факторів та тривоги, пов’язаних з пандемією Covid-19, та тривалої расової напруженості, більшість з нас не можуть дозволити собі безцільно блукати своїми днями. Виникає відчуття, що кожен день на рахунку — насправді кожна хвилина на рахунку, і один з найкращих способів зробити кожен день продуктивним — це виробити здорові ранкові звички, які налаштовують нас на успіх.

Якщо ви мчали по своїх ранках з відчуттям, що ви вже позаду, перш ніж відкрити свій перший електронний лист або сказати своє перше “доброго ранку”, зробіть крок назад і обдумайте, як повинні виглядати ваші ранки.

Оцініть статтю