Чи передається висівковий різнокольоровий лишай та які методи його лікування?

Чи передається різнокольоровий лишай та які методи його лікування? Здоров'я

Висівковий лишай – це поверхневе ураження шкіри, яке приносить людині естетичний дискомфорт та інколи неприємні відчуття на тілі такі як свербіж.  Даний вид лишаю є грибковим захворюванням, яке найчастіше зустрічається у віці від 15 до 45 років. Проте і діти інколи заражаються цим неприємним захворюванням.

Як виглядає висівковий різнокольоровий лишай та які причини його появи?

Як правило, виглядає різ кольоровий лишай у вигляді плям на тілі: рожевого, жовтого, коричневого, бурого кольорів круглої чи овальної форми різними за діаметром. Плями змінюють колір в залежності від місця локації і сезонності: влітку світліє, взимку може набувати коричневого чи рожевого кольору. На шкірі спочатку появляються маленького розміру плями, потім вони збільшуються в діаметрі і можуть об’єднатись в одну велику пляму на тілі, якщо не займатись лікуванням.

Появляється висівковий лишай у людей з посиленим потовиділенням, людей схильних до стресів та нервових перенапружень. Також може появитись лишай на тлі гострих респіраторних вірусних інфекцій в осінньо-весняний період, при зниженому імунітеті, проблемах шлунково-кишкового тракту, а також влітку. Його ще називають сонячним грибком.

Читайте також: Чоловіче здоров’я або турбота про тата

Люди похилого віку і діти хворіють рідше висівковим лишаєм, оскільки залозистий апарат потовиділення у них не такий посилений, немає сприятливого середовища на тілі.

Улюбленими місцями розташування висівкового лишаю є: верхня частина грудей, верхня частина спини, плечі (ближче до лопаток), іноді шия. Вкрай рідко плями спостерігаються на ногах, стегнах, руках. Ще рідше можна зустріти висівковий лишай на обличчі і волосистій частині голови, проте під час лікування потрібно спеціальними протигрибковими шампунями мити голову також, щоб на всяк випадок, вивести його зі шкіри голови.

Підсумовуючи, можна виділити основні фактори, які призводять до появи висівкового лишаю на тілі:

 • Підвищена пітливість
 • Фізіологічно неправильне відлущування верхнього шару епідермісу;
 • Певні захворювання, серед яких цукровий діабет, хвороби щитовидної залози, хронічний тонзиліт, гормональні збої;
 • Порушення обміну речовин;
 • Перевтома, депресії, нервова основа;
 • Часте використання антибактеріальних засобів миття для тіла, які порушують мікрофлору шкіри і її захисні властивості.

Часто висівковий лишай може «повертатися» навіть через кілька років, якщо людина раніше хворіла ним. Також інкубаційний період може тривати від двох тижнів до кількох місяців і при настанні сприятливих умов грибкові мікроорганізми починають розмножуватись.

Чи передається висівковий лишай від однієї людини іншій?

Це питання доволі суперечливе. Одні лікарі стверджують, що це особисте захворювання і при звичайному контакті воно не передається. Проте часто різнокольоровим лишаєм страждає вся сім’я. Також ризик зараження виникає при користуванні спільним рушником, мочалкою, з людиною, яка заражена висівковим лишаєм.

Як лікувати висівковий різнокольоровий лишай?

Лікування насправді досить довге і потребує дотримання строго правил особистої гігієни, тому що часто може рецидивувати. Якщо хімічний склад поту впливає на прояв подібних загострень, то змінити хімічний склад поту неможливо.

 1. В першу чергу потрібно міняти постіль кожних десять днів та прасувати її;
 2. Прасувати потрібно і майки, футболки, білизну.
 3. Кожного дня одягати чистий пропрасований одяг.
 4. Витиратися особистим рушником і міняти рушник на чистий кожні 2-3 дні.
 5. Не користуватися антибактеріальними милами, гелями для душа часто (не частіше раз на тиждень), а приймати просто теплий душ.

Щодо медикаментів, то тут може лікар назначити і антибіотикотерапію, протигрибкові препарати, заспокійливі препарати, якщо захворювання появилось на нервовій основі.

Місцево застосовують спиртові розчини саліцилової кислоти, борної. Обов’язково потрібно користуватися спиртовими розчинами, щоб відлущити хворий, верхній шар і вирівняти шкіру. Також дієвим є протигрибковий спрей Ламікон, та гормональні мазі.

Читайте також: Як швидко зняти зубний біль удома і на роботі?

Оскільки це захворювання з до кінця не зрозумілою ідеологією, тобто грибковий фактор тут присутній, але він необов’язковий, то в цьому випадку дуже добре приймати імуномодулюючі препарати, різні мікроелементні, вітамінні комплекси, для того щоб піднімати імунні сили організму і підвищувати стресостійкість.

Також в період лікування бажано двічі на тиждень мити голову шампунем Дермазол, щоб знищити грибок на шкірі голови.

Серед народних методів є змащування уражених ділянок шкіри столовим оцтом, миття тіла сірчаним милом.

Багатьох цікавить питання, що робити з плямами, які залишаються після лікування. Робити з ними нічого не потрібно, вони вирівняються через кілька місяців і стануть одного кольору з усією шкірою на тілі.

Оцініть статтю