Чоловіче здоров’я або турбота про тата

чоловіче здоров'я Здоров'я

Кожен день народження тата означає, що він став на рік старше. Коли ви з’явилися на світ, йому було 20-30 років, а зараз вже 50-60 або ще більше. Дослідження показують, що чоловіки не хочуть піклуватися про себе так, як це роблять жінки, і, в результаті, істотно скорочують свій вік.

Тому, якщо ви хочете допомогти своєму батькові не хворіти і прожити якомога довше, вам потрібно використовувати певні хитрощі, виверти і стимули.

10 порад, як підтримувати чоловіче здоров’я

За статистикою середня тривалість життя жінок як мінімум на 5-7 років перевищує тривалість життя чоловіків. Причому, незважаючи на всі дослідження вчених, до сих пір до кінця незрозуміло, чому жінки живуть довше.

Читайте також: Як покращити циркуляцію крові?

Є припущення, що однією з головних причин жіночого довголіття є те, що жінки частіше звертаються до лікарів, збільшуючи шанси раннього виявлення всіляких хвороб і стаючи в підсумку більш обізнаними в профілактиці різних захворювань.

Ще одним фактором більш короткої тривалості життя представників сильної статі можна назвати такі ризики як паління і вживання алкоголю, іноді в досить великих кількостях. Не дуже здоровий спосіб життя з рідкісними відвідинами лікарів збільшує не тільки ризики розвитку хронічних захворювань, але і пізню діагностику, і, відповідно, запізніле лікування.

Якщо ви хочете підвищити татові шанси прожити довге і щасливе життя, прийміть на озброєння ці 10 порад досвідчених лікарів, які підкажуть, як правильно підтримувати чоловіче здоров’я. Але пам’ятайте, рідкісний чоловік буде піклуватися про себе самостійно. Тому чоловіче благополуччя і довголіття багато в чому залежить від нас – жінок. Постарайтеся використовувати всі жіночі хитрощі, щоб зробити своїх чоловіків здоровішими!

1. Дотримуйтеся графіка щорічних оглядів

Не нехтуйте щорічними профілактичними оглядами. Навіть якщо ваш чоловік і тато відчувають себе абсолютно здоровими, все одно наполягайте на відвідуванні лікаря хоча б раз на рік.

2. Пийте в міру

Хоча дослідження і показують, що келих червоного сухого вина корисний для роботи серця, не варто занадто сильно захоплюватися спиртним. Зазвичай, для літніх людей помірна випивка означає не більше двох порцій алкогольних напоїв на день. Одна порція дорівнює 1 пляшці пива ємністю 0.33 літра, 150 мілілітрів вина або 50 грамів міцного алкогольного напою. Якщо ж тато не п’є, йому не потрібно приймати алкоголь в якості ліків – замість цього нехай підтримує активний спосіб життя і займається фізичними вправами.

3. Захворіли? Звертайтеся до лікаря!

За статистикою, хлопці набагато рідше дівчат вдаються до медичних послуг під час поганого самопочуття. Одне з опитувань показало, що 40% чоловіків готові мучитися кілька днів, перш ніж звернутися до лікаря, а 17% заявили, що чекатимуть, принаймні, тиждень. Запам’ятайте, надання своєчасної медичної допомоги має величезне значення для чоловічого здоров’я і дуже часто рятує від смерті.

чоловік на прийомі у лікаря

4. Приймайте правильні ліки

Лікарі стверджують, що чоловіки більше жінок схильні до самолікування. Безумовно, для підтримки оптимального самопочуття дуже важливо приймати ліки, вітаміни і харчові добавки. Але потрібно мати на увазі, що з віком багато медичних препаратів, навіть безрецептурних, можуть викликати побічні ефекти. Тому не дозволяйте своїм чоловікам займатися самолікуванням і завжди консультуйтеся з лікарем, перш ніж купувати якісь нові ліки в аптеці.

5. Проходьте щорічні медичні обстеження

Ні для кого не секрет, що рання діагностика часто є вирішальним фактором в успішному лікуванні будь-якого захворювання. Постарайтеся зробити так, щоб ваш тато і чоловік проходили такі щорічні медичні обстеження:

  • Оцінку здоров’я кісток.
  • Перевірку слуху і зору.
  • Стоматологічний огляд.
  • Тест на холестерин і діабет.
  • УЗД передміхурової залози.
  • Перевірку кров’яного тиску.
  • Інші медичні обстеження відповідно до лікарських рекомендацій.

Щорічні обстеження – це чудова можливість зустрітися і поговорити зі своїм лікарем про різні проблеми, пов’язані з чоловічим здоров’ям, які можуть стати тривожними сигналами і не повинні бути проігноровані. До таких проблем, наприклад, відносяться: печія, розлад травлення або еректильна дисфункція.

6. Займіться фізичними вправами

Регулярні фізичні вправи, незалежно від віку, дуже важливі не тільки для чоловічого здоров’я. Фізична активність потрібна для підтримки оптимальної ваги; зміцнення серцево-судинної системи, кісток, м’язів і здоров’я мозку; а також позбавлення від стресу і депресивних станів. До того ж, якщо ваш тато почне тренуватися в групі, він буде отримувати задоволення від спілкування з іншими людьми, які поділяють його здорові інтереси.

Перш ніж приступити до фізичних навантажень, обов’язково порадьтеся з лікарем!

літній чоловік у спортзалі

7. Харчуйтеся правильно

Здорова, збалансована дієта допомагає запобігти безлічі захворювань, підтримувати оптимальну вагу і істотно відстрочити старіння. Майте на увазі, що з віком потрібно зменшувати кількість споживаних калорій, особливо якщо ваш батько веде не надто активний спосіб життя. Знову-таки, не забувайте про те, що правильну дієту, яка підійде саме вашому татові, допоможе скласти його лікар.

8. Тренуйте мозок

Щоб перебувати в тверезому розумі і добрій пам’яті потрібно тренувати мозок. Для цього запишіть тата в бібліотеку, купуйте йому кросворди, головоломки, пазли – все, що змушує міркувати, вирішувати і логічно мислити. Намагайтеся урізноманітнити мозкову активність, а не повторювати одні й ті ж вправи знову і знову.

Читайте також: Чим корисна гімалайська рожева сіль?

9. Киньте палити

Паління є не лише однією з головних причин чоловічої смертності від раку легенів, воно в значній мірі погіршує якість життя будь-якої людини. Щоб зберегти чоловіче здоров’я, попросіть доктора проконсультувати вас щодо існуючих програм, які допомагають кинути палити.

10. Спілкуйтеся

Різнобічне спілкування з іншими людьми різного віку допомагає підтримувати розумову, фізичну і психічну активність на досить високому рівні. Крім того, спілкування часто дає мозку імпульс для підвищення настрою. Постарайтеся зайняти тата якоюсь громадською діяльністю, не заважайте його спілкуванню з онуками, і взагалі, знайдіть для нього ті джерела комунікації, які будуть сприятливо впливати на його чоловіче здоров’я.

Оцініть статтю