Чому корисно посміхатися?

чому корисно посміхатися Здоров'я

Посмішка, навіть без явної причини, сама здатна спровокувати приплив позитивних емоцій — а заодно заспокоїти нерви, вилікувати хвороби, зміцнити взаємовідносини й продовжити життя. Ось на що здатна ця потужна «зброя».

Посмішка має омолоджуючий ефект

Звичка часто посміхатися не змінить рік народження в паспорті, але вона точно здатна вплинути на сприйняття вас оточуючими людьми. За статистикою, діти посміхаються в середньому до 400 разів на день, дорослі – 25 разів, а завзяті оптимісти — близько 45 разів.

Читайте також: Користь і шкода баранини

В Університеті Міссурі в Канзас-Сіті (США) провели дослідження: показали групі студентів 960 фотографій людей і запропонували визначити на око їх вік. Ті, хто посміхався на знімках, значно частіше були охарактеризовані як «молоді», ніж ті, хто дивився в камеру з нейтральним або сумним виразом обличчя.

Посмішка протидіє стресу

М’язова дія, яку виконує людина, щоб посміхнутися, стимулює певні ділянки головного мозку — вони провокують вироблення цілого ряду «гормонів щастя», в тому числі дофаміну і серотоніну. Така хімічна реакція організму допомагає йому боротися зі стресом, вказують вчені з Університету Канзасу.

Люди, які навмисно посміхаються частіше протягом дня, стають менш агресивними й більш задоволеними своїм життям, у них знижується ризик виникнення депресивних станів.

Посмішка робить вас більш привабливими

«Найкращий макіяж дівчини — це її посмішка», – говорила Мерилін Монро. Науковий центр Mars Wrigley Confectionery у Великобританії вирішив перевірити це твердження: він попросив більше тисячі респондентів оцінити привабливість людей на фотографіях.

З’ясувалося, що 66% чоловіків і 73% жінок вважають посмішку більш важливим атрибутом привабливого обличчя, ніж макіяж. Вони називали симпатичними або красивими тих моделей на знімках, які посміхалися, і відсіювали тих, хто був нафарбований, але зберігав серйозність.

Посмішка — шлях до успіху

Усміхнені люди легко завойовують довіру і сприймаються оточуючими як товариські, щирі й компетентні люди. Ці важливі якості допомагають у професійному житті: вони підвищують ймовірність щасливого результату переговорів, шанси на працевлаштування і просування по службі.

Читайте також: Симптоми глистів в організмі

До того ж посмішка приносить справжній заробіток. Ще в 1978 році дослідження американських вчених підтвердило, що широко усміхненим офіціантам залишають в середньому втричі більше чайових, ніж тим, хто поводиться привітно, але посміхається лише кінчиками губ.

Посмішка — секрет здоров’я

Лікар Вільям Штрейн з Університету Альберти в Канаді приписує усмішці здатність нормалізувати артеріальний тиск і прискорювати загоєння тканин при пошкодженнях. Індійський фізіотерапевт Мадан Катарія навіть розробив спеціальну методику «сміхотерапії»: він рекомендує посміхатися і сміятися щодня по 15-20 хвилин — і тоді з хворобами можна буде попрощатися.

Оцініть статтю