Біоритм організму людини: життя у комфорті

Біоритм організму людини Здоров'я

Наше тіло працює за власним графіком, і наскільки правильно чи неправильно ми будуємо свій режим дня, і залежить здатність до виконання нами всіх поставлених завдань. І насамперед потрібно звернути увагу на свій графік харчування.

Оскільки всі люди індивідуальні, щоб зрозуміти ритми свого організму, слід звернутися до правил хронохарчування.

Приймання їжі в певні часові рамки допомагає заряджати тіло енергією, коли йому це необхідно, і уникати перенасичення організму зайвими речовинами. А річ у тому, що активність енергоспоживання змінюється протягом усього дня. За це відповідальна певна зона кори головного мозку, яка і регулює внутрішні ритми організму, будучи головним годинником для нашого тіла, а також температура тіла, гормональна секреція та інші процеси.

Читайте також: Відбілювання зубів содою – користь і шкода

Зазвичай, ми не стежимо за тим, щоб цей годинник працював правильно, оскільки організм і сам виступає регулятором. Але іноді виникають ситуації, коли знати про цей внутрішній розклад просто необхідно, щоб підлаштувати під нього свою діяльність та уникнути неприємностей, пов’язаних зі збоєм внутрішнього ритму. Адже навіть найменший відступ може призвести до серйозних відхилень у роботі організму, що веде до нездатності виконувати розумову діяльність і до небажаного набору ваги.

Не змушуйте своє тіло працювати тоді, коли у нього пасивний період. Вивчіть його потреби. І тоді ви зможете жити у мирі та злагоді зі своїм особистим організмом.

5:00 – Пробудження організму

Рано-вранці, коли ви ще спите, організм починає підготовку до пробудження: приблизно о 5 ранку температура тіла, яка під час сну трохи знижується, починає поступово підвищуватися, а надниркові залози виробляють гормон кортизол, який бере участь у процесі неспання. Цей процес займає від однієї години до двох, а тому якщо вам довелося відкрити очі ще до того, як почалося підвищення рівня кортизолу, прокинутися вранці дуже проблематично.

7:00 – Енергетичний підйом

На цей час кортизол досягає високого рівня, і тепер тілу необхідно підзарядитися енергією. Саме тому всі дієтологи наполягають на ситному сніданку, який дає організму енергію. Але наїдатися до упору теж не варто, а краще приділіть увагу повільним вуглеводам та білковій їжі.

8:00 – Мобілізація сил

Ранковий годинник для більшості людей – це початок взаємодії із зовнішнім світом (автобус, метро, ​​офіс, колеги), що стимулює кору головного мозку та дозволяє остаточно порвати зв’язок із ранковою сонливістю. Але надто активно «взаємодіяти» не треба, тому що ранковий стрес перенапружує організм, а йому ще потрібно збагатитися після сніданку енергією, щоб мозок отримав усі необхідні поживні речовини.

Читайте також: Лікувальні властивості жимолості та їх застосування в народній медицині

10:00 – Постановка цілей

До цього часу мозок людини готовий до повноцінної роботи, але час активності треба використовувати з розумом: планувати, ставити цілі, намічати завдання на робочий день. Пам’ятайте, що цей період досить короткий, тому дуже важливо його не пропустити.

11:00 – Маленька пауза

Приблизно до цього часу цукор у крові починає опускатися вниз і організм відчуває потребу в підзарядці, внаслідок чого може виникнути втома, яка буде підкріплена дратівливістю та занепадом сил, особливо якщо довелося відмовитися від сніданку. Тому потрібно зробити невелику паузу і злегка підкріпитися, щоб знову сконцентруватися, інакше весь час до обіду в голові буде лише думка: «Їжа!».

13:00-14:00 – Обідня перерва

Якщо ви прокинулися о 7:00, вам буде цілком нормальним зголодніти до 13:00. Тільки ось, після обіду, як правило, починає хилити в сон, який через роботу дозволити собі не можна. Тому не слід ґвалтувати своє тіло в цей період. Краще з’єднайте спокій і невелику активність, наприклад, вийшовши на кілька хвилин з офісу, щоб прогулятися парком, або просто пройдіться вулицею.

15:00-17:00 – Енергетичний пік

Отримавши трохи часу для відпочинку після обіду, організм заряджається енергією, після чого настає пік його активності, який потрібно використовувати на благо своєї діяльності.

17:00-18:00 – Тримаємо позиції

Добре попрацювавши, після 17:00 багатьом може здатися, що сили їх на сьогодні вичерпалися. Однак, це не зовсім так! У цей час температура тіла досягає піка своєї норми, добре виконується розумова діяльність, а також це чудовий час для фізичного навантаження. Тому після роботи можна і навіть потрібно сходити в басейн або в спортивний зал. Крім того, в цей час свого апогею досягає рівень гормону серотоніну, завдяки якому спостерігається гарне емоційне піднесення.

18:00-22:00 – Уповільнення ритмів

Ближче до вечора температура тіла починає повільно знижуватися, і в цей час зазвичай настає голод. Але чи справді це найкращий момент для вечері? Якщо до сну у вас залишається ще кілька годин, то так. Але тільки якщо він не буде перенасиченим жирами й вуглеводами. Також після їди бажано трохи пройтися, щоб посприяти перетравленню їжі, кращому засвоєнню енергії та перешкоджаючи перетворенню її на жир, що в результаті сприятиме легкому стомленню і не перешкоджатиме засинанню.

Читайте також: Як боротися із зубним каменем народними методами

22:00-23:00 – Усім добраніч!

Приблизно о 22:00 температура тіла знижується і починається вироблення мелатоніну (гормону сну), який досягає піка приблизно в середині ночі. До речі, з віком його вироблення зменшується, що призводить до частого безсоння у зрілих людей. Тому їм на допомогу приходять медикаменти, що стимулюють секрецію мелатоніну.

Приблизно так виглядає ідеальний режим роботи організму та його внутрішніх годинників, які у кожної людини можуть функціонувати з деякими відмінностями через основний час пробудження. Але загалом у кожного з нас виробляється власний ритм, основою якого є вищевикладений, про який не можна забувати.

Саме до цього режиму і рекомендується прислухатися, і тоді організм, який працює як годинник, не завдаватиме вам ніяких незручностей.

Оцініть статтю