Відбілювання зубів содою – користь і шкода

Відбілювання зубів содою Здоров'я

Чи можна відбілити зуби содою, наскільки це безпечно для емалі? А якщо замінити содою зубну пасту, чи не виявиться це фатальною помилкою, що загрожує позаплановим візитом до стоматолога?

Сода переживає нову хвилю популярності. Ще кілька років тому її можна було зустріти тільки в кухонних шафках домогосподарок, але часи змінилися, і значно.

Сучасні дівчата, попри найширший асортимент косметичних магазинів, дедалі частіше віддають перевагу натуральним засобам у догляді, і харчова сода – лідер серед них.

Чи підходить сода для догляду за зубами?

І так, і ні.

Навіть наперекір тому, що содою чистили зуби ще наші бабусі, бездумно викидати зубну пасту і віддаватися на волю традицій не варто. Сода як абразив надто агресивна і може значно нашкодити. Однак, за правильного використання, сода вельми корисна.

У 2008 році було проведено дослідження зубних паст із содою і без, і результати вражають. Доведено, що зубні пасти з содою значно ефективніше доглядають за зубами, ніж аналоги, що соди не містять. Здавалося б, чого там, але факт залишається фактом. Навіть найдорожча зубна паста поступається найдешевшій, але тій, що містить соду.

Стоматологи запевняють, що сода допомагає не тільки краще відчистити забруднення й наліт, а й знімає запалення, зберігає кислотно-лужний баланс, дезодорує, бореться з грибковими стоматитами та, звісно ж, відбілює плями від кави, чаю й інших фарбувальних продуктів.

Відбілювання зубів за допомогою соди

Здорові зуби, помножені на правильний спосіб життя, зазвичай мають природний біло-кремовий відтінок і не потребують додаткового відбілювання. Навіть невелика пляма – ознака або стоматологічної проблеми, що насувається, або загальних захворювань, або недостатньої гігієни порожнини рота.

Читайте також: Як відбілити зуби за допомогою натуральних інгредієнтів?

Звичайна сода традиційно вважається гарним засобом для того, щоб прибрати саме невеликі косметичні проблеми, бо містить бікарбонат натрію, хімічну речовину з абразивними властивостями.

Увага! Чистити зуби содою допустимо не частіше ніж один раз на тиждень!

Сода для зубів: побічні ефекти

Наші зуби – це не те, що потребує щоденного полірування, і саме тому чистити їх звичайною содою шкідливо.

Сода – абразив, який пошкоджує емаль, залишаючи доступ хвороботворним бактеріям і роблячи зуби чутливими до перепадів температури та продуктів з інтенсивним смаком.

Крім того, сода протипоказана під час використання брекетів, оскільки може зруйнувати клей, на якому вони тримаються, що призведе до перекосу і травмування.

Сучасні зубні пасти, найчастіше, містять масу додаткових необхідних для здоров’я зубів речовин – наприклад, фторид, що зміцнює емаль, або нітрат калію, який зменшує чутливість. Сода – всього лише чистий абразив, який зніме зубний наліт. Використовуючи лише соду, ви не просто руйнуєте емаль, ви позбавляєте свої зуби сучасного догляду та досягнень косметичної промисловості.

Оцініть статтю