6 дивовижних фактів про користь йоги

6 дивовижних фактів про користь йоги Здоров'я

Поліпшення пам’яті, душевна гармонія, фізичне здоров’я і невичерпне джерело енергії – це лише деякі переваги, що дає нам йога. Напевно ви чули про користь йоги, яка робить цілющий вплив на тіло, розум і душу, проте існують і інші плюси від цього древнього вчення.

Користь йоги, про яку ви не знали

Пропонуємо дізнатися більше про користь йоги та зануритися глибше в її таємничий світ.

Довголіття

Вважається, що люди, які практикують йогу, живуть набагато довше за інших. Це значною мірою пов’язано з постійними заняттями, які допомагають розширити легені завдяки вправам капа-лабхаті (глибокого дихання животом) – що дуже корисно для серця. Ефект настільки сильний, що регулярна практика може призвести до зниження частоти серцевих скорочень під час і після занять.

Дихання

Ви коли-небудь чули про домінуючу ніздрю? Річ у тому, що під час дихання одна з наших ніздрів розкривається ширше (домінує), ніж інша. Домінування міняється приблизно кожні 20 хвилин протягом дня. Вважається, що під час більшого розкриття правої ніздрі ми більш активні, заповзятливі й бадьорі. Коли ж домінує ліва ніздря – ми розслаблені і спокійні. Виявляється, існують різні дихальні техніки для регулювання розкриття обох ніздрів з метою створення балансу в нервовій системі.

Сексуальне життя

Якщо ви хочете оживити своє сексуальне життя, можете приділяти більше часу деяким привітанням сонцю (сурья намаскар). Все більше досліджень вчених підтверджують безумовну користь йоги для інтимних стосунків за рахунок поліпшення загального стану здоров’я серцево-судинної системи. У це важко повірити, але заняття здатні запобігти і навіть вилікувати деякі сексуальні проблеми. Також можна поліпшити оргазм за допомогою вправ для зміцнення м’язів тазового дна (мула бандхи), які, як стверджують фахівці, набагато ефективніші, ніж аналогічні вправи Кегеля.

Заняття з домашніми тваринами

Так, існує таке поняття як “дога” – це різновид йоги, яка практикується для досягнення гармонії між людиною і його вихованцем. Вперше дога-йогу стала викладати в Нью-Йорку в 2002 році Сьюзі Тейтельман зі своїм кокер-спанієлем. Під час занять собаки можуть виконувати пози самостійно, разом з майстром або зі своїм господарем. Тепер ви знаєте, чим здивувати свого чотириногого друга!

Гола йога

Звичайно, це не для всіх. Але кількість шанувальників голої йоги постійно зростає. Зараз такі заняття мають особливу популярність в Америці та Європі. Існують спеціальні класи йоги, де ви можете виконувати асани “в чому мати народила”. Звичайній людині важко зважитися на такий крок, але ті, хто переміг себе, в захваті від такого досвіду. Вважається, що класи оголеною йоги допомагають краще зрозуміти й полюбити себе та підняти самооцінку.

Вічна молодість

Йога – це ваш шанс виглядати молодшою. Послідовна практика допомагає уповільнити деякі процеси старіння тіла, такі як підвищена кислотність, пошкодження клітин та запалення тканин, які з часом можуть призвести до серйозних захворювань. Крім того, дослідження показали, що постійні заняття йогою в довгостроковій перспективі здатні суттєво спростити догляд за шкірою, стан якої значно покращиться.

Оцініть статтю