5 способів прискорити метаболізм

метаболізм Здоров'я

Наша вага багато в чому залежить від швидкості обміну речовин в організмі. Повільний метаболізм навіть краплю калорій перетворює в багаті поклади на боках і друге підборіддя, а швидкий надає фігурі підтягнутість і стрункість навіть при звірячому апетиті. Але метаболізм – штука хитра. Він сильно залежить від віку, ваги, деяких генетичних особливостей. Однак і ми своїми діями, правильними чи не дуже, здатні уповільнити або прискорити обмінні процеси в організмі. І краще, звичайно, прискорити, щоб розпрощатися із зайвими кілограмами назавжди.

Обов’язково снідати

Поширена помилка – відмова від сніданку, а також занадто пізні вечері. З останніми все більш-менш зрозуміло, правило не їсти після 18.00 ніхто не анулював. Точніше, останнє приймання їжі повинно бути не менше, ніж за 4 години до відходу до сну: це означає, що й у 22 не пізно повечеряти, якщо ви не лягайте раніше другої ночі. А ось сніданок – це святе. Рясний перше прийняття їжі створює потужний енергетичний імпульс і буквально підстьобує метаболізм. А ось якщо з ранку організм не отримує калорій, він розуміє це як катастрофу місцевого масштабу – і починає витрачати енергію набагато повільніше. Обмін речовин сповільнюється – і це відразу ж відбивається на фігурі не кращим чином. Загалом, в ідеалі харчування має бути таким: ранній сніданок, кілька приймань їжі протягом дня маленькими порціями, рання вечеря.

Читайте також: Чим корисна груша?

Регулярно займатися спортом

Останні дослідження довели, що наш організм спалює калорії не тільки в ході тренування, він продовжує це робити ще 24 години після її закінчення. Хочете підстьобнути метаболізм? Почніть рухатися, причому регулярно – це забезпечить постійну роботу обмінних процесів, без пауз, і вага буде йти легше, швидше і нібито сама по собі. До речі, займатися краще на свіжому повітрі: кисень теж збільшує швидкість обміну речовин.

Міцніше спати

Про те, як здоровий сон впливає на обмін речовин, написані гори наукових праць. І всі вони зводяться до того, що нестача сну – настільки сильний стрес для нашої імунної системи й обміну речовин, що вони дають збій. Результат: зайва вага набирається буквально з нічого, якщо ми спимо менш як 6 годин на добу. Норма, звичайно, для всіх різна, але 7-8 годин – ідеальна кількість часу, витраченого на сон. І, щоб метаболізм був швидким, сон повинен бути здоровим: в провітрюваному приміщенні, в темряві, без подразників, на зручному матраці й бажано, без сновидінь.

Більше пити

Факт: якщо немовлята складаються з води на 70 з гаком відсотків, то до зрілого віку ми «всихаємо»: в нас залишається тільки 50% води. Тому, щоб не забувати регулярно поповнювати свої запаси, можна навіть поставити собі нагадування в телефон. В день потрібно випивати від 1,5 до 2 л води, і робити це не раз, а постійно, протягом усього дня. Навіщо вода метаболізму? Вона вимиває все зайве і непотрібне, змушує працювати кожну клітинку нашого тіла, обмінні процеси прискорюються, і в результаті зайва вага йде набагато швидше. Тому, наприклад, спортсмени, яким потрібно схуднути терміново до певної позначки, випивають в день і по п’ять літрів води. Звичайним людям такий екстремізм не потрібен (нирки все ж берегти треба), але 1,5-2 л – необхідна норма для нормального життя.

Читайте також: Що таке вуглеводи?

Їсти продукти, що прискорюють метаболізм:

  • Злаки, багаті клітковиною, змушують організм спалювати калорії у 2 рази швидше. Особливо корисні вівсянка, коричневий рис, гречка.
  • М’ясо. На його перероблювання організм витрачає на 30% більше енергії, ніж, наприклад, на овочі. А значить, витрата калорій йде вже в процесі поглинання їжі. Тільки м’ясо повинно бути пісним: кролик, нежирна яловичина, індичка.
  • Молочні продукти завдяки високому вмісту кальцію і вітаміну D, сприяють нарощуванню м’язової маси. А саме робота м’язів підтримує метаболізм на належному рівні.
  • Сочевиця та інші бобові – джерело цінного рослинного білка. А ще заліза, нестача якого теж не кращим чином позначається на обміні речовин.
  • Зелений чай – відомий стимулятор метаболізму. Охочим схуднути потрібно випивати не менше 4 чашок в день (і до речі, запишіть ці чашки в загальну кількість споживаної рідини).
Оцініть статтю