5 небезпек, які чекають вас у джакузі: прочитайте перед відпусткою

5 небезпек, які чекають вас у джакузі Здоров'я

Наближається час для повноцінного відпочинку, і ви обов’язково захочете поніжитися в гідромасажній ванні, перебуваючи в хорошому готелі чи аквапарку. Так, це дуже приємно і чудово розслабляє, особливо якщо поруч з вами симпатична подружка. Але, на жаль, тут теж не можна забувати про запобіжні заходи — просто подивіться, що відбувається з любителями гарячих бульбашок.

«Хвороба джакузі»

Власне, не тільки джакузі, а й будь-якої громадської мокрої зони з гарячою бурливою водою — басейнів в тому числі. Досить незвичайна хвороба провокується контамінованими не туберкульозними мікобактеріями (Mycobacterium avium complex). За допомогою спеціального зовнішнього шару вони закріплюються на поверхнях настільки сильно, що не змиваються водою. Далі мікротварі десантуються на поверхню в бульбашках повітря, і готово — ти вже вдихаєш їх разом з водяними парами.

Надихавшись МАС, ти ризикуєш заробити осередкове запалення легенів або навіть гранульому — вузликове утворення, що виникає в інфікованих тканинах. Симптоми найчастіше бувають як при пневмонії: кашель, підвищена температура, слабкість, лихоманка, задишка.

Читайте також: Вітамінна недостатність – весняний гіповітаміноз

За останній рік у медичних публікаціях згадувалось 70 випадків зараження «хворобою джакузі», причому більшість хворих до появи симптомів відвідували джакузі та інші термальні комплекси, в яких погано працювала вентиляція, — май це на увазі, якщо опинишся в незнайомому місці й зберешся поніжитися в киплячій ванні. Якщо ти вже відчув симптоми, насамперед припини експериментувати з бульбашками і якнайшвидше вирушай до лікаря — цілком можливо, що знадобиться лікування антибіотиками.

Фолікуліт

А ось одна з найпоширеніших хвороб серед любителів джакузі. Якщо невдовзі після того, як ти виринув з ванни, шкіра стала свербіти, а потім вкрилася горбистими висипами чи великими прищами довкола волосків, це як разі є фолікуліт. Збудник — бактерія Pseudomonas aeruginosa, яка особливо агресивно вражає ділянки тіла, приховані мокрими плавками чи купальниками.

На щастя, найчастіше фолікуліт проходить без медичної допомоги, але де краще займатися невибагливою профілактикою. Після контакту з потенційно забрудненою водою ретельно вимийтеся з милом під гарячим душем і вимийте купальники. Крім того, не полінуйтеся і з’ясуйте у співробітників, як часто в джакузі перевіряють рівень забруднення і кислотно-лужний баланс води — найохайніші власники роблять це двічі на день, якщо ж співробітники взагалі про такі процедури не чули, тікай від них.

Легіонельоз

Ще один вид запалення легенів, причиною якого стають бактерії Legionella, що призвели до спалаху пневмонії в США на з’їзді Американського легіону 1976 року — звідси й назва «хвороба легіонерів». Збудник живе в прісній воді та проникає в організм разом з парою. Втім, при правильній дезінфекції громадських купалень, бактерії Legionella повністю знищуються – див. пункт 2.

Читайте також: Носимо контактні лінзи правильно!

Інфекції сечовивідних шляхів

Такі випадки досить екзотичні, але, однак, вони описуються лікарями: та ж бактерія, що викликає фолікуліт, може потрапити в уретру під час прийняття ванни й заразити людину. Цілком кричущий інцидент стався з 38-річним жителем Нью-Йорка у 2009 році: після масажної ванни у нього з’явився уросепсис, тобто бактерії, що проникли в сечовий канал, зрештою увійшли в кров. Бідний хлопець зізнався лікарям, що компанію в ванні йому склала дружина: чим вони там займалися, не уточнюється, але лікарі вважають, що це «підвищило ризик зараження». Робіть висновки!

Алергія

Ми розмовляли про неприємності, які вас чекають у джакузі та басейнах, жадібні господарі яких начхати хотіли на дезінфекцію і здоров’я своїх відвідувачів. Але виявляється, навіть ідеально відмиті купальні можуть бути не менш небезпечними: буває, наприклад, алергія на пероксімоносульфат калію, який використовується для очищення води від органічних забруднень. Алергічна реакція на це з’єднання проявляється у вигляді рясних висипань. Дерматологи з Огайо, опитуючи пацієнтів, виявили зв’язок між симптомом і відвідуванням джакузі, які дезінфікувалися за допомогою цього біоциду, причому, коли хворі кидали цю справу, висипання зникали. Це всього лише один приклад, тому пам’ятайте: якщо ви раніше помічали у себе ознаки алергії на побутову хімію, будьте обережні, коли лізете в воду, в яку могли хлюпнути все що завгодно.

Оцініть статтю