4 хвороби, які ми ретельно приховуємо від оточуючих

4 хвороби, які ми ретельно приховуємо від оточуючих Здоров'я

У розмовах з подругами можна нескінченно довго скаржитися на ниючий головний біль, або на біль у м’язах після тренування, але коли справа доходить до проблем зі здоров’ям нижче пояса, ми перетворюємося на самих небалакучих людей у ​​світі.

Про які проблеми зі здоров’ям ми говоримо неохоче?

Нікому не хочеться розповідати про те, що у нього, наприклад, пронос чи нетримання сечі. Про такі незручні недуги прийнято не поширюватися. Тим не менш, їхнє ігнорування може поставити під загрозу ваше здоров’я. Ось 4 проблеми, які можна приховувати від подруг, але не від свого лікаря.

Запор

Запор є проблемою багатьох людей. Це захворювання може бути пов’язане з недостатньою кількістю клітковини або рідини в раціоні, відсутністю фізичних навантажень, гормональними змінами або зловживанням проносними препаратами.

Хронічний запор може бути ознакою синдрому подразненого кишечника (хворобою, яка потребує медичної допомоги) або побічним ефектом деяких ліків.

Щоб швидко позбутися запору, змініть свій звичний спосіб життя. Збільште споживання клітковини й рідини та почніть робити регулярні фізичні вправи. До речі, останні дослідження вчених довели, що проблему можна вирішити за допомогою пробіотиків.

Якщо запори тривають більше 3-х тижнів, зверніться до лікаря, щоб запобігти засміченню та запаленню кишечника, або виникненню інших захворювань, пов’язаних з цією недугою.

Геморой

Геморой може бути викликаний недостатньою кількістю клітковини в раціоні, вагітністю, частими запорами та ожирінням. Ця недуга може призвести до виникнення анальних тріщин – досить неприємного діагнозу.

Щоб позбавитися геморою або хоча б зменшити його симптоми, поміняйте свою дієту: їжте більше клітковини і пийте більше рідини, бажано звичайної питної води. Якщо ж зміна раціону полегшення не принесла, і ви, як і раніше, відчуваєте болі, що супроводжуються кровотечею, обов’язково зверніться за медичною допомогою.

Діарея

Діарея є дуже поширеним кишковим захворюванням, яке зазвичай не вимагає невідкладної медичної допомоги. Деякі види діареї зазвичай пов’язані з бактеріальною чи вірусною інфекцією, харчовою непереносимістю чи реакцією на нові ліки.

Найчастіше позбавитися діареї можна за допомогою правильної гідратації, відпочинку та видалення з раціону певних харчових продуктів та ліків (якщо це можливо). Вірусні бактеріальні токсини не залишаються в організмі надовго, тому вам потрібно просто зачекати на одужання.

Затяжна діарея може вказувати на подразнення кишечника, подразнення товстої кишки або якесь інше серйозне захворювання. Якщо рідке випорожнення триває більше тижня, в ньому з’явилися згустки темної крові, у вас на обличчя всі ознаки зневоднення, почалися болі в животі або піднялася висока температура – терміново зверніться до лікаря.

Нетримання сечі

Словосполучення «нетримання сечі» зазвичай викликає усмішку у людей, які ніколи не стикалися із цим захворюванням. Однак тут немає нічого кумедного. До несподіваних і неконтрольованих «витіків» можуть призвести: слабкі або пошкоджені м’язи (що контролюють сечовий міхур), поважний вік, вагітність, відсутність фізичних вправ або прийом деяких ліків.

Якщо ви вагітні, проблема має зникнути через деякий час після пологів. Якщо ж ви не вагітні, запишіться на прийом до лікаря, щоб дізнатися про причину нетримання сечі та обговорити варіанти лікування.

Оцініть статтю