4 хвороби, які ми ретельно приховуємо від оточуючих

4 хвороби, які ми ретельно приховуємо від оточуючих Здоров'я

У розмовах з подругами можна нескінченно довго скаржитися на ниючий головний біль, або на біль у м’язах після тренування, але коли справа доходить до проблем зі здоров’ям нижче пояса, ми перетворюємося на самих небалакучих людей у ​​світі.

Про які проблеми зі здоров’ям ми говоримо неохоче?

Нікому не хочеться розповідати про те, що у нього, наприклад, пронос чи нетримання сечі. Про такі незручні недуги прийнято не поширюватися. Тим не менш, їхнє ігнорування може поставити під загрозу ваше здоров’я. Ось 4 проблеми, які можна приховувати від подруг, але не від свого лікаря.

Запор

Запор є проблемою багатьох людей. Це захворювання може бути пов’язане з недостатньою кількістю клітковини або рідини в раціоні, відсутністю фізичних навантажень, гормональними змінами або зловживанням проносними препаратами.

Хронічний запор може бути ознакою синдрому подразненого кишківника (хворобою, яка потребує медичної допомоги) або побічним ефектом деяких ліків.

Читайте також: Як швидко зняти зубний біль удома і на роботі?

Щоб швидко позбутися запору, змініть свій звичний спосіб життя. Збільште споживання клітковини й рідини та почніть робити регулярні фізичні вправи. До речі, останні дослідження вчених довели, що проблему можна вирішити за допомогою пробіотиків.

Якщо запори тривають більше 3-х тижнів, зверніться до лікаря, щоб запобігти засміченню та запаленню кишківника, або виникненню інших захворювань, пов’язаних з цією недугою.

Геморой

Геморой може бути викликаний недостатньою кількістю клітковини в раціоні, вагітністю, частими запорами та ожирінням. Ця недуга може призвести до виникнення анальних тріщин – досить неприємного діагнозу.

Щоб позбавитися геморою або хоча б зменшити його симптоми, поміняйте свою дієту: їжте більше клітковини і пийте більше рідини, бажано звичайної питної води. Якщо ж зміна раціону полегшення не принесла, і ви, як і раніше, відчуваєте болі, що супроводжуються кровотечею, обов’язково зверніться за медичною допомогою.

Діарея

Діарея є дуже поширеним кишковим захворюванням, яке зазвичай не вимагає невідкладної медичної допомоги. Деякі види діареї зазвичай пов’язані з бактеріальною чи вірусною інфекцією, харчовою непереносністю чи реакцією на нові ліки.

Найчастіше позбавитися діареї можна за допомогою правильної гідратації, відпочинку та видалення з раціону певних харчових продуктів та ліків (якщо це можливо). Вірусні бактеріальні токсини не залишаються в організмі надовго, тому вам потрібно просто зачекати на одужання.

Читайте також: Як почати дотримуватися дієти без солі?

Затяжна діарея може вказувати на подразнення кишківника, подразнення товстої кишки або якесь інше серйозне захворювання. Якщо рідке випорожнення триває більше тижня, в ньому з’явилися згустки темної крові, у вас на обличчя всі ознаки зневоднення, почалися болі в животі або піднялася висока температура – терміново зверніться до лікаря.

Нетримання сечі

Словосполучення «нетримання сечі» зазвичай викликає усмішку у людей, які ніколи не стикалися із цим захворюванням. Однак тут немає нічого кумедного. До несподіваних і неконтрольованих «витіків» можуть призвести: слабкі або пошкоджені м’язи (що контролюють сечовий міхур), поважний вік, вагітність, відсутність фізичних вправ або прийом деяких ліків.

Якщо ви вагітні, проблема має зникнути через деякий час після пологів. Якщо ж ви не вагітні, запишіться на прийом до лікаря, щоб дізнатися про причину нетримання сечі та обговорити варіанти лікування.

Оцініть статтю