Як викликати пологи природними способами?

Як викликати пологи природними способами? Вагітність та пологи

Передбачуваний термін ваших пологів пройшов, і ви починаєте хвилюватися? Не треба панікувати! Зараз ми розповімо, як викликати пологи (зі схвалення лікаря, звичайно) декількома природними способами. Але для початку, поговорімо про можливі причини затримки появи вашого немовляти.

Чому ваш малюк не поспішає?

За даними Американського коледжу акушерів та гінекологів (American College of Obstetricians and Gynecologists) 10% всіх жінок щасливо народжують після 42-х тижневого терміну вагітності. Перш ніж ви почнете хвилюватися, подумайте про те, що дата ваших пологів була насправді лише припущенням. Це абсолютно нормально народити на один-два тижні раніше або пізніше визначеного терміну. Ось деякі можливі причини, чому ви досі не стали новоспеченою матусею:

  1. Точна дата початку останньої менструації не відома.
  2. Це ваша перша вагітність.
  3. Ви вже народжували пізніше зазначеного терміну.
  4. У вашій родині були випадки пізніх пологів.

Чим може допомогти лікар?

Ваш лікар буде з вами до самого кінця, і навіть довше, якщо це знадобиться. Він стежитиме за вами, шукаючи ознаки можливих ускладнень, таких як прееклампсія (форма пізнього токсикозу вагітності). Доктор також перевірить шийку матки, щоб переконатися, чи не починаються зміни, передущі пологової діяльності.

Якщо минуло понад тиждень після ймовірної дати пологів, лікар зможе контролювати серцебиття вашої дитини за допомогою електронного фетального монітора, або використовувати ультразвук, щоб спостерігати рух малюка та визначати кількість навколоплідних вод.

Доктор може виписати вам ліки, які допоможуть шийці матки розм’якшитися і відкритися. Якщо амніотична (навколоплідна) оболонка все ще ціла, лікар може застосувати штучне проколювання навколоплідного міхура, за яким послідує вилиття вод та початок родової діяльності. Вам також можуть дати ліки (наприклад, окситоцин), які викличуть перейми.

Що можна зробити, щоб викликати пологи природними способами?

Для тих, хто не знає, як викликати пологи, існує безліч природних способів, що сприяють їх початку. Але майте на увазі, на сьогодні немає прямих наукових доказів того, що вони працюють. Якщо ваш лікар не бачить ніякої шкоди в тому, щоб випробувати один або декілька з них, то принаймні ви будете відчувати, що хоч щось робите. Отже, щоб викликати пологи природним способом, ви можете:

Зайнятися сексом

Хоч знайти зручне положення для вас, вашого живота та чоловіка буде майже неможливо – статевий акт (а точніше, сперма вашого партнера) може наблизити початок родової діяльності. У спермі міститься велика кількість простагландинів, які допоможуть пом’якшити шийку матки та підготувати її до пологів. Швидше за все, ваш чоловік оцінить гідно цей спосіб і буде вам дуже вдячний!

Прогулятися

Прямоходіння викличе тиск дитини на шийку матки, що в теорії має стимулювати пологи. Принаймні, ви зможете насолодитися свіжим повітрям та легким фізичним навантаженням.

З’їсти гостру їжу

Багато жінок кажуть, що це дійсно допомагає. Приправте гострим перцем якусь страву і подивіться, що станеться.

Розслабитися

Звичайно, це складно зробити у вашому становищі, але слід довіритися матінці-природі – нехай все йде своєю чергою. Ми можемо вас запевнити, що, врешті-решт, ваше довгоочікуване немовля обов’язково з’явиться на світ, треба просто трохи почекати.

Оцініть статтю