Розраховуємо орієнтовну дату пологів самостійно

Розраховуємо орієнтовну дату пологів самостійно Вагітність та пологи

Дізнатися точну дату пологів не завжди вдається, оскільки вагітність в середньому 40 тижнів, але нормальними є відхилення плюс-мінус два тижні. Дитина цілком здоровою народжується й у 38 тижнів вагітності, і навіть у 42. Щоб вирахувати самостійно дату народження дитини, потрібно вести календар менструального циклу і зазначати в ньому критичні дні, адже тривалість вагітності розраховується саме від першого дня останніх місячних. Або жінка точно знає день зачаття. В середньому жінка виношує дитину 40 тижнів, або ж 280 днів. Звідси, день пологів можна визначити за наступною формулою: до першого дня останньої менструації потрібно додати 280 днів. Дата, яка вийде в результаті, і буде передбачуваним днем ​​пологів. Ще легше можна розрахувати так: до першого дня останніх місячних додати 7 днів і потім відняти 3 місяці. Саме такий розрахунок терміну вагітності найчастіше застосовують лікарі-гінекологи.

Інколи менструація після зачаття не припиняється і продовжується місяць, два, а то й чотири. Розрахувати в такому випадку дату народження самостійно не вдасться. Її можна приблизно визначити на ультразвуковому дослідженні, де лікар на основі розмірів дитини, розвитку її, визначить термін вагітності, відповідно дату пологів. Найточніше на УЗД дату пологів визначають у першому триместрі, а вже на пізніших термінах кожна дитина індивідуально набирає у вазі, адже діти народжуються з вагою 2 500 кг і з 4500 кг.

Визначити приблизний термін вагітності і кількість тижнів до пологів можна, коли жінка відчує перші рухи дитини. Це стається десь посередині терміну вагітності – 18-20 тижнів.

Необхідно знати, що передбачувана дата пологів – це приблизне число. На протікання вагітності, її тривалість впливають багато факторів: здоров’я жінки, її спосіб життя (стреси, напруження, активний спосіб життя, можуть пришвидшити дату пологів).

Оцініть статтю