Як вкласти дитину спати без сліз та істерик?

Як вкласти дитину спати без сліз та істерик? Виховання дітей

Для дитини сон є однією з найбільш важливих складових здорового розвитку. Але навіть слухняних дітей періодично неможливо вкласти спати за режимом. Батьки вдаються до різних хитрощів, та часто ніякі вмовляння і навіть погрози не впливають на малюка. Тому для багатьох молодих мам і тат це питання стає чи не найактуальнішим.

Щоденні сварки, вмовляння і спроби відсунути час сну не сприяють ні моральному, ні фізичному здоров’ю дитини. До того ж, той час, який ми проводимо з малюком перед сном цінний саме для зближення та встановлення з ним довірчих стосунків і прояви любові, а не навпаки. Що ж потрібно зробити, щоб відхід малюка до сну не доставляв проблем, а ставав чудовою передмовою до міцного і солодкого нічного відпочинку?

Насамперед потрібно встановити певний алгоритм дій і слідувати йому щовечора. Наприклад, після вечері невелика прогулянка, потім купання, читання книжок і сон. Черговість вищеописаних дій міняти місцями не можна, інакше позитивного результату не буде. Якщо цей моціон буде повторюватися день у день без змін, то малюк швидко звикне до такого розпорядку, і режим сну налагодиться.

Дітей потрібно заздалегідь попереджати про те, що вони, наприклад, через десять хвилин повинні відправлятися в ліжко. Це необхідно для того, щоб малюки могли закінчити всі свої справи. Якщо цього не робити, то іграшки залишаться розкиданими, дитячий настрій буде зіпсованим, і ви знову не зможете вкласти дитину вчасно без сліз та істерик. Таку підготовку до сну краще підносити у вигляді гри “укладаємо іграшки спати”, а щоб пузану стало весело, ви і самі можете взяти участь у вечірній розвазі. Повірте, маленьких пустунів набагато легше відправити в ліжко, якщо у них чудовий настрій.

Буває так, що дитина до вечора не встигла втомитися і її енергія як і раніше б’є ключем. Проте, це не привід для порушення звичного розпорядку. Ні в якому разі не відсувайте нічний дитячий сон, навіть на півгодини. Якщо у малюка не виходить швидко заснути, можна прямо в ліжку почитати йому книжку або трохи пограти. Ми вас запевняємо, якою б бадьорою не була дитина, через п’ятнадцять хвилин ви побачите її сплячою.

Внесіть корективи в свою поведінку і графік. Діти наслідують батьків і беруть з них приклад. Упорядкуйте свій режим, встановіть чіткий розклад вечірніх занять. Певного розташування стрілок на годиннику замало, щоб малюк відчував наближення нічного сну, ваші дії і поведінка теж повинні про це казати.

Всі ваші заняття перед сном повинні бути неактивними, це створить потрібний спокійний настрій, який для крихти буде сигналом наближення ночі. Дотримуйтеся усіх вищевикладених рекомендацій, і дуже скоро питання, як вкласти дитину спати, відпаде саме собою.

Оцініть статтю