Як правильно вирощувати помідори

Як правильно вирощувати помідори Сад і город

Що потрібно, щоб отримувати стабільні та відмінні врожаї помідорів? Як виростити міцну розсаду? Кілька порад на помідорні теми. 

Помідори теплолюбні рослини. Вирощуємо через розсаду. В залежності від кліматичних умов, і сорти помідорів – її висаджують за 7 – 9 тижнів до висадки на постійне місце, де вони будуть рости надалі. Для цього використовуємо заготовлені торф’яні горщики, паперові стаканчики, та іншу тару. Важливо врахувати: чи буде це теплиця, або відкритий грунт. Для теплиць зазвичай використовуються високорослі гібридні сорти, які дають найбільш рясні врожаї. До того ж вони менше схильні до різних захворювань, і несприятливих умов.

Читайте також: Як правильно доглядати троянди?

Щоб рослини були більш стійкі до різних несприятливих факторів, тижні за 3-4 до висадки, необхідно проводити їх загартовування. Для цього виносимо молодняк на відкрите повітря, поступово збільшуючи час перебування на вулиці.

Про грунти

При посадці помідорів необхідно врахувати, що не можна їх садити там, де в минулий рік росла картопля. Так як пасльонові рослини схильні до захворювання фітофторою. Кращі попередники помідорів це бобові, коренеплоди і зелень. Необхідно простежити за тим, щоб земля була удобрена золою і компостом. Помідори не люблять кислі грунти, від зайвого закислення можна землю провапновувати, додавши вапно. Кислотність грунту повинна бути не нижче ph = 5,5. Так, як помідори не люблять сирих, і важких суглинних ділянок, то потрібно внести органіку, і дренажні засоби (пісок, тирсу або торф) І краще проводити ці роботи при осінньому перекопуванню.

Які мінеральні добрива використовуються для наших улюблених помідорів?

Помідорам необхідні для росту: калій, фосфор, і азот. Плоди майже не зав’язуються, якщо рослина погано засвоює азот. А на це впливає недолік фосфору. Як бачите: наскільки все взаємопов’язане у функціонуванні, навіть рослин. Дуже чутливі помідори до нестачі фосфору в первісному періоді, для цього потрібно перед посадкою відразу внести суперфосфат. Що стосується азоту, то надлишок його небажаний, тому що найчастіше призводить до жирування рослин. І накопичує в плодах нітрати. Якщо ви бачите, що рослина нарощує зайву зелену масу, припиніть на час полив і внесіть фосфорні добрива. Коли починається період цвітіння томатів, слід зробити підгодівлю золою: зауважу, що це також добре для профілактики захворювань рослини.

кущ помідорів

Про полив помідорів

Полив помідорів досвідчені городники радять робити аричним способом, для цього потрібно зробити канавки між рядами томатів і заповнити їх водою. Вода не більше 20-22 ° С, і обов’язково відстроєна. Полив здійснювати до вечора, і не варто перезволожувати грунт, так як це впливає в подальшому на смак плодів – вони стають м’якими і кислими. У період цвітіння томатам бажано робити «струшування». Цей метод допомагає кращому запиленню рослин, і сприяє збільшенню врожаїв.

Читайте також: Як виростити розсаду перцю?

Чого не люблять помідори?

Перефразовуючи приказку, скажу: що добре огіркам – не завжди добре помідорам. Це я про гній. Огіркам це добриво в свіжому вигляді добре для росту. Гній вносять в лунки перед посадкою огірків. Але помідорам він шкідливий. Так, як призводить до появи небезпечних захворювань. Вносьте гній перепрілий, або живильний компост.

Як висаджувати розсаду помідор?

На відкритому повітрі, помідори найкраще висаджувати в 2 ряди. Один – для дрібноплідних сортів, інший для среднеплодних сортів. Дотримуємо відстань – в межах 60-80 см. один від одного, в залежності від росту куща. Глибина лунки-не менше 30 см. для кущів низькорослих, і 50 см. для високорослих. Висаджувати розсаду обов’язково потрібно похило, під кутом 45 градусів, присипаючи землею нижню частину куща. Міцна і здорова розсада – запорука гарного врожаю. Листя яскраво-зелені. Якщо темні – означає, що розсада має надлишковий азот. У такому випадку, навіть невелике похолодання – вона не переживе. Якщо купуєте розсаду на ринку, вибирайте вирощену в торф’яних горщиках. У таких умовах, збереження кореневої системи дотримується краще. Що відрізняє хорошу розсаду для томатів – міцне стебло, невисокий зріст. Якщо розсада витягнута, то рослина швидко зацвіте і також швидко застаріє. Враховуючи необхідні умови для вирощування помідорів, ви зможете отримати добрі результати.

Оцініть статтю